• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 3. kolejka Premier League: Tottenham Londyn - Newcastle Utd 1-1 (1-0)

W spotkaniu 3. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 27 września, drużyna Tottenhamu Londyn zremisowała z Newcastle Utd 1-1 (1-0). Mecz odbył się na Tottenham Hotspur Stadium w Londynie.

C. Wilson 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 139 starć jedenastka Tottenhamu Londyn (”Koguty”) wygrała 63 razy i zanotowała 49 porażek oraz 27 remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Newcastle Utd (”Sroki”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu ”Koguty” była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Tottenhamu Londyn otworzyli wynik. W 25. minucie bramkę zdobył Lucas Moura. Sytuację bramkową stworzył Harry Kane.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Jonjo Shelvey z Newcastle Utd. Była to 43. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Tottenhamu Londyn.

Na drugą połowę jedenastka Tottenhamu Londyn wyszła w zmienionym składzie, za Heung-min Sona wszedł Steven Bergwijn. W 53. minucie kartkę obejrzał Joelinton z zespołu gości.

W 69. minucie Matt Ritchie został zastąpiony przez Jamala Lewisa. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Newcastle Utd doszło do zmiany. Jacob Murphy wszedł za Jeffreya Hendricka. Trener Newcastle Utd postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Miguela Almiróna i na pole gry wprowadził napastnika Andy'ego Carrolla. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W tej samej minucie trener Tottenhamu Londyn postanowił wzmocnić linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Giovaniego Lo Celsa. Na boisko wszedł Tanguy Ndombèlé, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 79. minucie w zespole ”Koguty” doszło do zmiany. Erik Lamela wszedł za Lucasa Mourę. Od 82. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W doliczonej siódmej minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Callum Wilson.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Javier Manquillo Gaitán
 25′ 79′ Lucas Moura
Miguel Ángel Almirón Rejala77′
Eric Dier
Isaac Hayden90′
Pierre Emil Hoejbjerg
Jeffrey Hendrick74′
77′ Giovani Lo Celso
Matt Ritchie69′
90′ Harry Winks
Jonjo Shelvey43′
Harry Kane
Joelinton Cassio Apolinário de Lira53′
46′ Heung-min Son
DeAndre Yedlin
79′ Erik Lamela
Sean Longstaff
77′ Tanguy Ndombèlé Alvaro
Jacob Murphy74′
46′ Steven Bergwijn
Andy Carroll77′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Tottenhamu Londyn, natomiast zawodnikom gości przyznał cztery.

Już w najbliższą sobotę drużyna Newcastle Utd będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Burnley FC. Natomiast 4 października Manchester United będzie gościć drużynę Tottenhamu Londyn.