• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 3. kolejka Premier League: Burnley FC - Southampton FC 0-1 (0-1)

26 września na Turf Moor odbył się pojedynek 3. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Burnley FC i Southampton FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Southampton FC 1-0.

D. Ings 5'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 33 mecze zespół Burnley FC (”The Clarets”) wygrał 11 razy i zanotował 10 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W piątej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Daniel Ings. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Che Adamsa.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Southampton FC (”Święci”).

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Phil Bardsley z jedenastki gospodarzy. Była to 48. minuta pojedynku. W 77. minucie Moussa Djenepo zastąpił Nathana Tellę.

W tej samej minucie trener Southampton FC postanowił wzmocnić linię napadu i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Che Adamsa. Na boisko wszedł Michael Obafemi, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Alex McCarthy
48′ Phil Bardsley
Michael Obafemi77′

Sędzia nie ukarał ”Świętych” żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy nie skorzystała ze zmian. Natomiast zespół ”Świętych” w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.

3 października drużyna Burnley FC rozegra kolejny mecz w Newcastle upon Tynym. Jej rywalem będzie Newcastle United. Natomiast 4 października West Bromwich Albion FC zagrają z drużyną Southampton FC na jej terenie.