• 5 .Chelsea Londyn (44 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 7 .Everton (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (39 pkt.)

Liga angielska - 28. kolejka Premier League: Norwich City - Leicester City 1-0 (0-0)

28 lutego na Carrow Road odbyło się starcie 28. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Norwich City i Leicester City. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Norwich City 1-0. Mecz obejrzało 27 010 widzów.

J. Lewis 70'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Norwich City (”Kanarki”) plącze się na dole tabeli zajmując 20. miejsce, za to jedenastka Leicester City (”Lisy”) zajmując trzecią pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 36 spotkań drużyna Norwich City wygrała 16 razy i zanotowała 12 porażek oraz osiem remisów.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 53. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Granta Hanleya z ”Kanarki”, a w 62. minucie Dennisa Praeta z drużyny przeciwnej. W 67. minucie za Hamzę Choudhurego wszedł Onyinye Ndidi.

Chwilę później trener Norwich City postanowił wzmocnić linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Todda Cantwella. Na boisko wszedł Lukas Rupp, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Jedyną bramkę meczu dla ”Kanarki” zdobył Jamal Lewis w 70. minucie. Sytuację bramkową stworzył Maximillian Aarons.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Leicester City doszło do zmiany. Youri Tielemans wszedł za Dennisa Praeta. Chwilę później trener Leicester City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Marc Albrighton, a murawę opuścił Ayoze Pérez. W 87. minucie sędzia pokazał kartkę Kasprowi Schmeichelowi z drużyny gości.

Ben Chilwell
53′ Grant Hanley
Jonathan Grant Evans
 70′ Jamal Lewis
Caglar Soyuncu
Emiliano Buendía
Harvey Lewis Barnes
68′ Todd Cantwell
Hamza Choudhury67′
87′ Ondrej Duda
James Maddison
Kenny McLean
Dennis Praet62′ 73′
Alexander Banor Tettey
Kelechi Promise Iheanacho
81′ Teemu Pukki
Ayoze Pérez Gutiérrez78′
Michael McGovern
Danny Ward
68′ Lukas Rupp
James Justin
87′ Marco Stiepermann
Wes Morgan
Tom Trybull
Marc Albrighton78′
Mario Vrančić
Demarai Gray
81′ Josip Drmić
Onyinye Wilfred Ndidi67′
Adam Uche Idah
Youri Tielemans73′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Norwich City otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.