• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 28. kolejka Premier League: Manchester City - Arsenal Londyn 3-0 (1-0)

W pojedynku 28. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 17 czerwca, drużyna Manchesteru City zwyciężyła z Arsenal FC 3-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Etihad Stadium.

P. Foden 90'

Drużyna Manchesteru City (”Obywatele”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował drugie miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W ósmej minucie Granit Xhaka został zastąpiony przez Daniego Ceballos.

W 24. minucie w drużynie Arsenal FC (”Kanonierzy”) doszło do zmiany. David Luiz wszedł za Pabla Maríego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Manchesteru City w 45. minucie spotkania, gdy Raheem Sterling strzelił pierwszego gola. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Manchesteru City.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska David Luiz osłabiając tym samym drużynę Arsenal FC.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Manchesteru City w 51. minucie spotkania, gdy Kevin De Bruyne zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Kibice Manchesteru City nie mogli już doczekać się wprowadzenia Bernarda Silvę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić David Silva. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić trzecią bramkę. W 65. minucie Riyad Mahrez został zmieniony przez Philipa Fodena, co miało wzmocnić zespół Manchesteru City. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mattéo Guendouziego na Ainsleya Maitland-Niles'a. Chwilę później trener Arsenal FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Alexandre Lacazette, a murawę opuścił Edward Nketiah.

W 76. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kierana Tierneya z ”Kanonierów”, a w 79. minucie Rodriego z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Philip Foden wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Obywateli”, strzelając kolejnego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu starcia. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Héctor Bellerín
70′ Aymeric Laporte
Pablo Marí Villar24′
Benjamin Mendy
Shkodran Mustafi
Kyle Walker
Kieran Tierney76′
 51′ (k.) 70′ Kevin De Bruyne
Mattéo Guendouzi Olié67′
Ilkay Guendogan
Bukayo Saka
65′ David Silva
Joseph Willock67′
65′ Riyad Mahrez
Granit Xhaka8′
80′ Gabriel Jesus
Pierre-Emerick Aubameyang
 45′ Raheem Sterling
Edward Nketiah67′
Scott Carson
Damián Emiliano Martínez
Nicolas Otamendi
. David Luiz24′ 49′
70′ . Fernandinho
Sead Kolaszinać
65′  90′ Philip Foden
Daniel Ceballos Fernández8′
70′ 79′ Rodrigo Hernández Cascante
Ainsley Maitland-Niles67′
65′ Bernardo Silva
Alexandre Lacazette67′
Ołeksandr Zinczenko
Gabriel Teodoro Martinelli Silva
80′ Sergio Aguero
Reiss Nelson67′
Leroy Sané
Nicolas Pépé

Drużyna Manchesteru City była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Zawodnicy gości dostali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.