• 5 .Everton (10 pkt.)
  • 6 .Brighton & Hove Albion FC (9 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (9 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (8 pkt.)

Liga angielska - 28. kolejka Premier League: AFC Bournemouth - Chelsea Londyn 2-2 (0-1)

W pojedynku 28. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 29 lutego, drużyna Bournemouth zremisowała z Chelsea FC 2-2 (0-1). Mecz na Vitality Stadium obejrzało 10 667 widzów.

28. kolejka Anglia - Premier League
2020-02-29 16:00 | Stadion: Vitality Stadium | Widzów: 10667 | Arbiter: A. Marriner
Marcos Alonso 33',85'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Bournemouth (”The Cherries”) przebywa na dole tabeli zajmując 16. miejsce, za to zespół Chelsea FC (”The Blues”) zajmując czwartą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 17. minucie sędzia pokazał kartkę Jorginhowi z drużyny gości.

Nieoczekiwanie to zawodnicy Chelsea FC otworzyli wynik. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Marcos Alonso.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Chelsea FC.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 54. minucie Jefferson Lerma wyrównał wynik meczu. Asystę przy bramce zanotował Ryan Fraser.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Bournemouth przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Joshua King. W zdobyciu bramki pomógł Jack Stacey.

W 59. minucie kartkę otrzymał Adam Smith z Bournemouth. W 64. minucie Jorginho został zastąpiony przez Rossa Barkleya. W następstwie utraty bramki trener ”The Blues” postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Fikaya Tomoriego i na pole gry wprowadził napastnika Williana, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespoły zdołały zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 68. minucie Joshua King został zmieniony przez Juniora Stanislasa, a za Lewisa Cooka wszedł na boisko Dan Gosling, co miało wzmocnić jedenastkę Bournemouth. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Oliviera Girouda na Michego Batshuayiego. W 71. minucie kartkę dostał Andreas Christensen, piłkarz gości.

W 85. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Marcos Alonso z Chelsea FC. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania arbiter ukarał kartką Calluma Wilsona, zawodnika ”The Cherries”.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Cesar Azpilicueta
59′ Adam Smith
Luiz Frello Jorginho17′ 64′
81′ Lewis Cook
Mateo Kovaczić
 54′ Jefferson Andrés Lerma Solís
Mason Mount
88′ Callum Wilson
Olivier Giroud72′
 57′ 68′ Joshua Christian Kojo King
Ross Barkley64′
81′ Dan Gosling
Billy Gilmour
68′ Junior Stanislas
Ruben Loftus-Cheek
Harry Wilson
Michy Batshuayi72′
Dominic Solanke
. Willian64′

Przewaga drużyny Chelsea FC w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół ”The Blues” w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.