• 6 .Wolverhampton Wanderers (55 pkt.)
  • 7 .Sheffield United (54 pkt.)
  • 8 .Tottenham Londyn (52 pkt.)

Liga angielska - 26. kolejka Premier League: Wolverhampton - Leicester City 0-0

W pojedynku 26. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 14 lutego, zespół Wolverhampton zremisował z Leicester City 0-0. Mecz na Molineux Stadium obejrzało 31 682 widzów.

26. kolejka Anglia - Premier League
2020-02-14 21:00 | Stadion: Molineux Stadium | Widzów: 31682 | Arbiter: M. Dean
Wolverhampton Wanderers FC
Leicester City
0
0

Zespół Leicester City (”Lisy”) bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała trzecią pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 71 starć zespół ”Lis” wygrał 26 razy i zanotował 21 porażek oraz 24 remisy.

Od pierwszych minut zespół Wolverhampton (”Wilki”) zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Leicester City była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 36. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jamesa Maddisona z Leicester City, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Rúbena Nevesa z drużyny przeciwnej.

W 51. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Hamzę Choudhurego z ”Lis”, a w 55. minucie Leandra Dendonckera z drużyny przeciwnej. W 64. minucie Pedro Neto został zastąpiony przez Adamę Traorégo.

A kibice Leicester City nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marca Albrightona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Ayoze Pérez. W 75. minucie w zespole Leicester City doszło do zmiany. Dennis Praet wszedł za Youriego Tielemansa. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Hamza Choudhury osłabiając drużynę gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 51. minucie.

W 78. minucie Diogo Jota został zmieniony przez Daniela Podence'a, a za Rúbena Nevesa wszedł na boisko Joao Moutinho, co miało wzmocnić drużynę ”Wilków”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Harveya Barnesa na Wesa Morgana. W 88. minucie żółtą kartkę otrzymał Ben Chilwell z Leicester City.

Caglar Soyuncu
45′ 81′ Rúben Diogo da Silva Neves
Harvey Lewis Barnes90′
55′ Leander Dendoncker
Hamza Choudhury51′ 76′
Romain Saïss
James Maddison36′
Raul Jimenez
Youri Tielemans75′
64′ Pedro Lomba Neto
Jamie Vardy
78′ Diogo José Teixeira da Silva
Wes Morgan90′
78′ Daniel Castelo Podence
Marc Albrighton68′
Morgan Gibbs-White
Demarai Gray
81′ Joao Moutinho
Dennis Praet75′
64′ Adama Traoré Diarra
Kelechi Promise Iheanacho

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Leicester City w pierwszej połowie, a w drugiej dwie żółte i jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.