• 5 .Manchester City (10 pkt.)
  • 6 .Everton (10 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (9 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (8 pkt.)

Liga angielska - 26. kolejka Premier League: Southampton FC - Burnley FC 1-2 (1-1)

15 lutego na St. Mary's Stadium odbyło się starcie 26. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Southampton FC i Burnley FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Burnley FC 2-1. Na stadionie zasiadło 26 302 widzów.

26. kolejka Anglia - Premier League
2020-02-15 13:30 | Stadion: St. Mary's Stadium | Widzów: 26302 | Arbiter: S. Hooper
M. Vydra 60'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 mecze zespół Burnley FC (”The Clarets”) wygrał 10 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna Burnley FC objęła prowadzenie. W drugiej minucie bramkę zdobył Ashley Westwood.

Po kwadransie gry kartką został ukarany Jannik Vestergaard, piłkarz gospodarzy.

Niedługo później Daniel Ings wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Świętych”, zdobywając bramkę w 18. minucie pojedynku. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 15 strzelonych goli.

W 22. minucie Chris Wood zastąpił Matěja Vydrę. W 26. minucie sędzia pokazał kartkę Jeffreyowi Hendrickowi z jedenastki gości. Kibice ”Świętych” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Moussę Djenepo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Sofiane Boufal.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter ukarał kartką Bena Meego, zawodnika Burnley FC. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 60. minucie wynik ustalił Matěj Vydra. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jeffrey Hendrick.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Michael Obafemi z ”Świętych”. Była to 88. minuta spotkania. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Ben Mee44′
16′ Jannik Vestergaard
James Tarkowski
73′ Kyle Walker-Peters
Charlie Taylor
Stuart Armstrong
Jack Cork
39′ Sofiane Boufal
Jeffrey Hendrick26′
Pierre Emil Hoejbjerg
Ashley Westwood  2′
James Ward-Prowse
Chris Wood22′
 18′ Daniel Ings
Jay Rodriguez
86′ Shane Long
Dwight McNeil
Angus Gunn
Joe Hart
Jan Bednarek
Kevin Long
39′ Moussa Djenepo
Erik Pieters
Romeu Vidal Oriol
Robbie Brady
William Anthony Patrick Smallbone
Josh Brownhill
86′ Che Adams
Aaron Lennon
73′ 88′ Michael Obafemi
Matěj Vydra22′  60′

Przewaga zespołu Southampton FC w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Zespół ”Świętych” wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w pierwszej połowie wymieniła jednego gracza.