• 5 .Leicester City (12 pkt.)
  • 6 .Tottenham Hotspur Londyn (11 pkt.)
  • 7 .Leeds United (10 pkt.)
  • 8 .Southampton FC (10 pkt.)

Liga angielska - 26. kolejka Premier League: Brighton & Hove Albion FC - Watford FC 1-1 (0-1)

W spotkaniu 26. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 8 lutego, zespół Brighton&Hove FC zremisował z Watford FC 1-1 (0-1). Mecz na The American Express Community Stadium w Falmer obejrzało 30 443 widzów.

26. kolejka Anglia - Premier League
2020-02-08 18:30 | Stadion: The American Express Community Stadium | Widzów: 30443 | Arbiter: K. Friend
Brighton & Hove Albion FC
Watford FC
1
1
A. Mariappa 78' (samob.)
A. Doucouré 19'

Był to pojedynek jedenastek broniących się przed spadkiem. Spotkała się 15. i 19. drużyna Premier League.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 22 starcia zespół Watford FC (”Szerszenie”) wygrał osiem razy i zanotował sześć porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Szerszenie” w 19. minucie spotkania, gdy Abdoulaye Doucouré strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zanotował Etienne Capoue.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Matiasowi Schelottowi z jedenastki gospodarzy. Była to 35. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Watford FC.

Trener Brighton&Hove FC postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił obrońcę Dan Burna i na pole gry wprowadził napastnika Neala Maupaya, który w bieżącym sezonie ma na koncie siedem goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 61. minucie Pascal Groß zastąpił Stevena Alzatego.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Watford FC: Willowi Hughesowi w 64. i Adrianowi Mariappie w 65. minucie. W 73. minucie w jedenastce Brighton&Hove FC doszło do zmiany. Alireza Jahan wszedł za Matiasa Schelotta.

W 78. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Watford FC Adrian Mariappa. Chwilę później trener ”Szerszenie” postanowił wzmocnić linię pomocy i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Roberta Pereyrę. Na boisko wszedł Ignacio Pussetto, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie Watford FC doszło do zmiany. Danny Welbeck wszedł za Gerarda Deulofeu. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Solomon March, zawodnik Brighton&Hove FC. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Ben Foster
57′ Dan Burn
Craig Cathcart
Shane Duffy
Christian Kabasele
Lewis Dunk
Adrian Mariappa 78′ (samob.) 65′
35′ 73′ Matias Ezequiel Schelotto
Adam Masina
61′ Pascal Groß
Etienne Capoue
90′ Solomon March
Jose Holebas
61′ Steven Alzate
Nathaniel Chalobah
Aaron Anthony Connolly
Ignacio Pussetto82′
73′ Alireza Jahan Bachsch
Andre Gray
57′ Neal Maupay
Danny Welbeck86′

Przewaga zespołu Brighton&Hove FC w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół Brighton&Hove FC w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.