• 5 .Burnley FC (0 pkt.)
  • 6 .Chelsea Londyn (0 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace FC (0 pkt.)
  • 8 .Everton (0 pkt.)

Liga angielska - 26. kolejka Premier League: Aston Villa - Tottenham Londyn 2-3 (1-2)

16 lutego na Villa Park w Birminghamie odbyło się starcie 26. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Aston Villa i Tottenhamu Londyn. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Tottenhamu Londyn 3-2. Mecz obejrzało 41 874 widzów.

Heung-min Son 45',90'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Aston Villa (”The Villans”) przebywa na dole tabeli zajmując 17. miejsce, za to jedenastka Tottenhamu Londyn (”Koguty”) zajmując piątą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 145 pojedynków drużyna ”Koguty” wygrała 64 razy i zanotowała 49 porażek oraz 32 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W dziewiątej minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Tottenhamu Londyn Toby Alderweireld.

Piłkarze Tottenhamu Londyn odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Toby Alderweireld. Przy strzeleniu gola pomagał Eric Dier.

W drugiej minucie doliczonego czasu minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się dobrą interwencją broniąc strzał Heung-min Sona. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 53. minucie Bjorn Engels wyrównał wynik meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jack Grealish.

W 60. minucie Danny Drinkwater został zmieniony przez Marvelousa Nakambę. W tej samej minucie trener ”Koguty” postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Giovani Lo Celso, a murawę opuścił Eric Dier. Po chwili trener ”The Villans” postanowił wzmocnić linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Anwara El Ghaziego. Na boisko wszedł Trézéguet, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 83. minucie, w drużynie ”The Villans” za Mbwany Samatty wszedł Borja Bastón, a w zespole ”Koguty” Dele Alli zmienił Gedsona Fernandesa. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Aston Villa: Frédéricowi Guilbertowi w 86. minucie i Marvelousowi Nakambie w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania.

Trzeba było trochę poczekać, aby Heung-min Son wywołał eksplozję radości wśród kibiców Tottenhamu Londyn, strzelając kolejnego gola w czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku meczu. Dwie minuty później w drużynie ”Koguty” doszło do zmiany. Jan Vertonghen wszedł za Stevena Bergwijna.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-3.

Hugo Lloris
 53′ Bjorn Engels
Toby Alderweireld  27′ 9′ (samob.)
86′ Frédéric Guilbert
Lucas Moura
70′ Anwar El Ghazi
Dele Alli83′
Jack Grealish
Eric Dier60′
60′ Danny Drinkwater
Harry Winks
Douglas Luiz Soares de Paulo
Heung-min Son  45′, 90′ 45′ (k.)
83′ Mbwana Ally Samatta
Gedson Carvalho Fernandes83′
60′ 90′ Marvelous Nakamba
Giovani Lo Celso60′
70′ Mahmoud Ibrahim Hassan Trezeguet
Tanguy Ndombèlé Alvaro
83′ Borja González Tomás
Oliver Skipp

Arbiter nie ukarał ”Koguty” żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał dwie żółte.