• 5 .Manchester City (10 pkt.)
  • 6 .Everton (10 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (9 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (8 pkt.)

Liga angielska - 25. kolejka Premier League: Newcastle United - Norwich City 0-0

1 lutego na St. James' Park w Newcastle upon Tynym odbyło się starcie 25. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Newcastle Utd i Norwich City. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 52 204 widzów.

25. kolejka Anglia - Premier League
2020-02-01 16:00 | Stadion: St. James' Park | Widzów: 52204 | Arbiter: M. Atkinson
Newcastle United
Norwich City
0
0

Był to pojedynek drużyn broniących się przed spadkiem. Spotkała się 14. i 20. jedenastka Premier League.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 37 starć zespół Newcastle Utd (”Sroki”) wygrał 16 razy i zanotował 11 porażek oraz 10 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 44. minucie sędzia pokazał kartkę Toddowi Cantwellowi, piłkarzowi Norwich City (”Kanarki”).

W 52. minucie arbiter pokazał kartkę DeAndre'owi Yedlinowi z Newcastle Utd. W 54. minucie za DeAndre'a Yedlina wszedł Valentino Lazaro.

Chwilę później trener Newcastle Utd postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Sean Longstaff, a murawę opuścił Isaac Hayden. Po chwili trener ”Kanarki” postanowił wzmocnić linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Todda Cantwella. Na boisko wszedł Emiliano Buendía, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 79. minucie Allan Saint-Maximin został zmieniony przez Dannego Rosego, co miało wzmocnić jedenastkę ”Sroki”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alexandra Tetteya na Onela Hernándeza oraz Lukasa Ruppa na Maria Vrančicia.

W 80. minucie sędzia przyznał kartkę Nabilowi Bentalebowi z drużyny gospodarzy.

Grant Hanley
52′ 54′ DeAndre Yedlin
Christoph Zimmermann
Miguel Ángel Almirón Rejala
Todd Cantwell44′ 67′
80′ Nabil Bentaleb
Ondrej Duda
57′ Isaac Hayden
Kenny McLean
Matt Ritchie
Lukas Rupp89′
79′ Allan Saint-Maximin
Jamal Lewis
79′ Danny Rose
Emiliano Buendía67′
Fabian Schaer
Onel Lázaro Hernández Mayea86′
Christian Atsu
Tom Trybull
54′ Valentino Lazaro
Mario Vrančić89′
57′ Sean Longstaff
Josip Drmić

Jedenastka Norwich City miała 12 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Newcastle Utd, a piłkarzom gości przyznał jedną.