• 6 .Brighton & Hove Albion FC (12 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (11 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (10 pkt.)

Liga angielska - 25. kolejka Premier League: Man United - Wolverhampton 0-0

1 lutego na Old Trafford w Manchesterze odbyło się spotkanie 25. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Man United i Wolverhampton. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 73 363 widzów.

25. kolejka Anglia - Premier League
2020-02-01 18:30 | Stadion: Old Trafford | Widzów: 73363 | Arbiter: P. Tierney
Manchester United
Wolverhampton Wanderers FC
0
0

Jedenastka Man United bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował piąte miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 55. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Brunona Fernandesa z Man United, a w 57. minucie Rúbena Nevesa z drużyny przeciwnej. W 70. minucie Diogo Jota został zastąpiony przez Pedro Neta.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Joao Moutinhowi z Wolverhampton (”Wilki”). Trener Man United postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Andreasa Pereirę i na pole gry wprowadził napastnika Masona Greenwooda, który w bieżącym sezonie ma na koncie już cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 76 minuty boisko opuścili zawodnicy Man United: Daniel James, Juan Mata, na ich miejsce weszli: Diogo Dalot, Jesse Lingard. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Adamy Traoré, Raula Jimeneza zajęli: Daniel Podence, Leander Dendoncker.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Man United: Victorowi Lindeloefowi w 79. i Luke'owi Shawowi w 84. minucie.

Rui Patricio
79′ Victor Lindeloef
Willy Boly
Harry Maguire
Jonathan Castro Otto
84′ Luke Shaw
Conor Coady
Aaron Wan-Bissaka
Matt Doherty
55′ Bruno Miguel Borges Fernandes
Rúben Diogo da Silva Neves57′
72′ Andreas Hoelgebaum Pereira
Joao Moutinho71′
88′ Daniel James
Romain Saïss
88′ Juan Mata
John Ruddy
88′ José Diogo Dalot Teixeira
Maximilian Kilman
Phil Jones
Daniel Castelo Podence76′
Brandon Williams
Bruno André Cavaco Jordão
88′ Jesse Lingard
Leander Dendoncker90′
Tahith Chong
Morgan Gibbs-White
72′ Mason Greenwood
Pedro Lomba Neto70′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.