• 5 .Manchester City (10 pkt.)
  • 6 .Everton (10 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (9 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (8 pkt.)

Liga angielska - 25. kolejka Premier League: Crystal Palace FC - Sheffield United FC 0-1 (0-0)

W starciu 25. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 1 lutego, zespół Crystal Palace przegrał z Sheffield United 0-1 (0-0). Mecz na Selhurst Park w Londynie obejrzało 25 170 widzów.

Vicente Guaita 58' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 37 spotkań jedenastka Sheffield United (”Szable”) wygrała 16 razy i zanotowała 14 porażek oraz siedem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie sędzia ukarał żółtą kartką George'a Baldocka z ”Szabl”, a w 24. minucie Jamesa Tomkinsa z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 58. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Crystal Palace (”Orły”) Vicente Guaita. W 64. minucie za Billya Sharpa wszedł Lys Mousset.

Między 67. a 74. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 68. minucie w drużynie Sheffield United doszło do zmiany. John Lundstram wszedł za Sandera Bergego. Po chwili trener Crystal Palace postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Andros Townsend, a murawę opuścił Christian Benteke.

W 80. minucie James McCarthy został zmieniony przez Maksa Meyera, a za Jamesa McArthura wszedł na boisko Cheikhou Kouyaté, co miało wzmocnić jedenastkę ”Orły”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Olivera McBurniego na Bena Osborna.

Zaha
58′ (samob.) Vicente Guaita
Dean Henderson
Gary Cahill
George Baldock18′
24′ James Tomkins
Chris Basham
Patrick van Aanholt
John Egan
74′ Joel Ward
Jack O'Connell
85′ James McArthur
Enda Stevens
80′ James McCarthy
Sander Gard Bolin Berge68′
67′ Luka Milivojević
John Fleck68′
77′ Christian Benteke
Jack Robinson
85′ Cheikhou Kouyaté
Luke Anthony Freeman
80′ Max Meyer
John Lundstram68′
Jairo Riedewald
Ben Osborn90′
77′ Andros Townsend
Lys Mousset64′

Zespół Crystal Palace miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Crystal Palace, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze gości dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.