• 5 .Manchester City (10 pkt.)
  • 6 .Everton (10 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (9 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (8 pkt.)

Liga angielska - 25. kolejka Premier League: AFC Bournemouth - Aston Villa FC 2-1 (2-0)

W spotkaniu 25. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 1 lutego, drużyna Bournemouth wygrała z Aston Villa 2-1 (2-0). Mecz na Vitality Stadium obejrzało 10 722 widzów.

25. kolejka Anglia - Premier League
2020-02-01 16:00 | Stadion: Vitality Stadium | Widzów: 10722 | Arbiter: A. Taylor
M. Samatta 70'

Było to starcie drużyn broniących się przed spadkiem. Grał ze sobą 18. i 16. zespół Premier League.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jeffersona Lermę z Bournemouth (”The Cherries”), a w 36. minucie Tyrone'a Mingsa z drużyny przeciwnej.

W tym czasie piłkarze Bournemouth nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 37. minucie bramkę zdobył Philip Billing. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Dan Gosling.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Douglas Luiz z drużyny gości (”The Villans”).

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bournemouth w 44. minucie spotkania, gdy Nathan Aké strzelił drugiego gola.

Na drugą połowę zespół Aston Villa wyszedł w zmienionym składzie, za Ezriego Konsę wszedł Bjorn Engels. W 51. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Jefferson Lerma osłabiając drużynę gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 18. minucie.

W 58. minucie w drużynie ”The Villans” doszło do zmiany. Keinan Davis wszedł za Anwara El Ghaziego. W 65. minucie żółtą kartkę dostał Callum Wilson, zawodnik ”The Cherries”.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mbwana Samatta wywołał eksplozję radości wśród kibiców Aston Villa, zdobywając bramkę w 70. minucie meczu. Trener ”The Villans” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Trézégueta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Marvelous Nakamba.

W doliczonej pierwszej minucie starcia arbiter pokazał żółtą kartkę Kortneyowi Hause'owi z ”The Villans”. Zespołowi Aston Villa zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny ”The Cherries”.

Jose Manuel Reina
 44′ Nathan Aké
Anwar El Ghazi58′
 37′ Philip Billing
Jack Grealish
Dan Gosling
Marvelous Nakamba80′
18′ 51′ Jefferson Andrés Lerma Solís
Douglas Luiz Soares de Paulo43′
65′ Callum Wilson