• 5 .Tottenham Hotspur Londyn (25 pkt.)
  • 6 .Manchester United (24 pkt.)
  • 7 .Arsenal Londyn (23 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (21 pkt.)

Liga angielska - 23. kolejka Premier League: Watford FC - Tottenham Hotspur Londyn 0-0

18 stycznia na Vicarage Road odbył się pojedynek 23. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Watford FC i Tottenhamu Londyn. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 21 366 widzów.

23. kolejka Anglia - Premier League
2020-01-18 13:30 | Stadion: Vicarage Road | Widzów: 21366 | Arbiter: M. Oliver
Watford FC
Tottenham Hotspur Londyn
0
0

Zespół Watford FC (”Szerszenie”) przed meczem zajmował 17. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 28 meczów drużyna Tottenhamu Londyn (”Koguty”) wygrała 17 razy i zanotowała sześć porażek oraz pięć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Japheta Tangangę z Tottenhamu Londyn, a w 35. minucie Etienne'a Capoue z drużyny przeciwnej.

Między 60. a 69. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki ”Koguty” i jedną drużynie przeciwnej. W 70. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gospodarzy.

Chwilę później trener Tottenhamu Londyn postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Christian Eriksen, a murawę opuścił Dele Alli. A trener ”Szerszenie” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Roberta Pereyrę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Nathaniel Chalobah. W 80. minucie za Giovaniego Lo Celsa wszedł Gedson Fernandes.

W 89. minucie w drużynie Watford FC doszło do zmiany. Ignacio Pussetto wszedł za Ismailę Sarra.

Jan Vertonghen69′
35′ Etienne Capoue
Erik Lamela
79′ Nathaniel Chalobah
Lucas Moura
60′ Abdoulaye Doucouré
Dele Alli73′
70′ (k.) Troy Deeney
Giovani Lo Celso80′
Gerard Deulofeu
Harry Winks60′
89′ Ismaila Sarr
Gedson Carvalho Fernandes80′
79′ Roberto Maximiliano Pereyra
Eric Dier
89′ Ignacio Pussetto
Christian Eriksen73′
Domingos Quina
Kouassi Ryan Sessegnon
Andre Gray
Oliver Skipp

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Drużyna ”Koguty” w drugiej połowie także dokonała dwóch zmian.