• 5 .Chelsea Londyn (43 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (40 pkt.)
  • 7 .Everton (40 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (36 pkt.)

Liga angielska - 20. kolejka Premier League: Norwich City - Tottenham Hotspur Londyn 2-2 (1-0)

W starciu 20. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 28 grudnia, drużyna Norwich City zremisowała z Tottenhamem Londyn 2-2 (1-0). Mecz na Carrow Road obejrzało 27 072 widzów.

H. Kane 83'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Norwich City (”Kanarki”) przebywa na dole tabeli zajmując 20. pozycję, za to drużyna Tottenhamu Londyn (”Koguty”) zajmując szóste miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 49 meczów jedenastka ”Koguty” wygrała 21 razy i zanotowała 14 porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Mario Vrančić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Norwich City, zdobywając bramkę w 18. minucie pojedynku. Asystę przy golu zanotował Emiliano Buendía.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Mario Vrančić z Norwich City. Była to 22. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”Kanarki”.

Drugą połowę drużyna Tottenhamu Londyn rozpoczęła w zmienionym składzie, za Juana Foytha wszedł Davinson Sánchez. Trener Tottenhamu Londyn postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Lucas Moura, a murawę opuścił Jan Vertonghen.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Kanarki: Jamalowi Lewisowi w 54. i Timowi Krulowi w 55. minucie.

”Koguty” w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Christian Eriksen.

W 61. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Tottenhamu Londyn Serge Aurier. W 69. minucie arbiter pokazał kartkę Lucasowi Mourze z zespołu gości.

W 70. minucie Marco Stiepermann został zmieniony przez Kennego McLeana. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce ”Koguty” doszło do zmiany. Erik Lamela wszedł za Giovaniego Lo Celsa. Chwilę później trener Norwich City postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Maria Vrančicia. Na boisko wszedł Tom Trybull, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 83. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Harry Kane. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

W 86. minucie w drużynie ”Kanarki” doszło do zmiany. Todd Cantwell wszedł za Alexandra Tetteya. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej trzeciej minucie meczu, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom zespołu gości: Toby'emu Alderweireldowi i Christianowi Eriksenowi. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Pukki
55′ Tim Krul
Paulo Dino Gazzaniga
Maximillian James Aarons
Toby Alderweireld90′
Grant Hanley
Serge Aurier 61′ (samob.)
54′ Jamal Lewis
Christian Eriksen  55′ 90′
70′ Marco Stiepermann
Giovani Lo Celso74′
86′ Alexander Banor Tettey
Tanguy Ndombèlé Alvaro
 18′ 22′ 75′ Mario Vrančić
Japhet Tanganga
86′ Todd Cantwell
Eric Dier
70′ Kenny McLean
Erik Lamela74′
75′ Tom Trybull
Lucas Moura46′ 69′
Dennis Srbeny
Oliver Skipp

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Norwich City, która potrzebowała tylko trzech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali. Przewaga zespołu Tottenhamu Londyn w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.