• 5 .Chelsea Londyn (44 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 7 .Everton (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (39 pkt.)

Liga angielska - 20. kolejka Premier League: Newcastle United - Everton Football Club 1-2 (0-1)

W pojedynku 20. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 28 grudnia, drużyna Newcastle Utd przegrała z Everton FC 1-2 (0-1). Mecz na St. James' Park w Newcastle upon Tynym obejrzało 52 211 widzów.

D. Calvert-Lewin 13',64'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 159 spotkań jedenastka Everton FC (”The Toffees”) wygrała 65 razy i zanotowała 61 porażek oraz 33 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”The Toffees” w 13. minucie spotkania, gdy Dominic Calvert-Lewin zdobył pierwszą bramkę. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Joelinton z ”Srok”. Była to 45. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”The Toffees”.

W 55. minucie sędzia pokazał kartkę Tomowi Daviesowi, zawodnikowi gości.

Piłkarze Newcastle Utd w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Fabian Schaer. W zdobyciu bramki pomógł Andy Carroll.

W 61. minucie Moise Kean został zastąpiony przez Fabiana Delpha.

W 64. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Dominic Calvert-Lewin z Everton FC. Asystę przy golu zaliczył Richarlison.

W 70. minucie w jedenastce Everton FC doszło do zmiany. Seamus Coleman wszedł za Theo Walcotta. Chwilę później trener Newcastle Utd postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Christian Atsu, a murawę opuścił Florian Lejeune. W tej samej minucie Joelinton został zmieniony przez Dwighta Gayle'a, a za Jetra Willemsa wszedł na boisko Sean Longstaff, co miało wzmocnić drużynę Newcastle Utd. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leightona Bainesa na Yerry'ego Minę.

W 80. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Isaaca Haydena z ”Srok”, a w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania Dominica Calverta-Lewina z drużyny przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Leighton Baines80′
74′ Florian Lejeune
Mason Holgate
 56′ Fabian Schaer
Michael Keane
85′ Jetro Willems
Djibril Sidibé
DeAndre Yedlin
Tom Davies55′
Miguel Ángel Almirón Rejala
Gylfi Thor Sigurdsson
80′ Isaac Hayden
Moise Bioty Kean61′
Jonjo Shelvey
Dominic Calvert-Lewin  13′, 64′ 90′
Andy Carroll
Richarlison de Andrade
45′ 74′ Joelinton Cassio Apolinário de Lira
Lucas Digne
74′ Christian Atsu
Yerry Fernando Mina González80′
Matthew Longstaff
Bernard
85′ Sean Longstaff
Fabian Delph61′
74′ Dwight Gayle
Cenk Tosun

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.