• 5 .Chelsea Londyn (43 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (40 pkt.)
  • 7 .Everton (40 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (36 pkt.)

Liga angielska - 20. kolejka Premier League: Brighton&Hove FC - Bournemouth 2-0 (1-0)

W meczu 20. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 28 grudnia, drużyna Brighton&Hove FC wygrała z Bournemouth 2-0 (1-0). Mecz na The American Express Community Stadium w Falmer obejrzało 30 441 widzów.

20. kolejka Anglia - Premier League
2019-12-28 13:30 | Stadion: The American Express Community Stadium | Widzów: 30441 | Arbiter: P. Tierney
Brighton & Hove Albion FC
AFC Bournemouth
2
0
A. Jahan Bachsch 3'
A. Mooy 79'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Brighton&Hove FC zajmował 15., natomiast jedenastka Bournemouth (”The Cherries”) - 16. pozycję.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 26 spotkań zespół Bournemouth wygrał 11 razy i zanotował siedem porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W trzeciej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Alireza Jahan. Asystę zanotował Neal Maupay.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Steve'owi Cookowi z zespołu gości. Była to 22. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Brighton&Hove FC.

W 62. minucie Harry Wilson został zmieniony przez Ryana Frasera. Trener Bournemouth postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Juniora Stanislasa i na pole gry wprowadził napastnika Calluma Wilsona, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 67. minucie arbiter pokazał kartkę Philipowi Billingowi z Bournemouth. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Bournemouth doszło do zmiany. Lewis Cook wszedł za Joshuę Kinga.

Dopiero pod koniec meczu Aaron Mooy wywołał eksplozję radości wśród kibiców Brighton&Hove FC, strzelając kolejnego gola w 79. minucie pojedynku. Asystę przy bramce zanotował Leandro Trossard.

W 84. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Dale Stephens, Steven Alzate, a na ich miejsce weszli Aaron Mooy, Alireza Jahan. Chwilę później trener Brighton&Hove FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 89. minucie na plac gry wszedł Glenn Murray, a murawę opuścił Yves Bissouma. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Jack Stacey
89′ Yves Bissouma
Philip Billing67′
 79′ 84′ Aaron Mooy
Dan Gosling
Davy Pröpper
Junior Stanislas62′
 3′ 84′ Alireza Jahan Bachsch
Ryan Fraser62′
84′ Dale Stephens
Jefferson Andrés Lerma Solís
84′ Steven Alzate
Andrew Surman
89′ Glenn Murray
Callum Wilson62′

Drużyna Brighton&Hove FC była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia nie ukarał zawodników Brighton&Hove FC żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.