• 5 .Leicester City (12 pkt.)
  • 6 .Tottenham Hotspur Londyn (11 pkt.)
  • 7 .Leeds United (10 pkt.)
  • 8 .Southampton FC (10 pkt.)

Liga angielska - 2. kolejka Premier League: Wolverhampton - Manchester City 1-3 (0-2)

21 września na Molineux Stadium odbyło się starcie 2. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Wolverhampton i Manchesteru City. Mecz zakończył się zwycięstwem Manchesteru City 3-1.

Gabriel Jesus 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 101 spotkań drużyna Wolverhampton (”Wilki”) wygrała 41 razy i zanotowała 39 porażek oraz 21 remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W ósmej minucie Fernando Marçal został zmieniony przez Rúbena Vinagrego.

Nieoczekiwanie to piłkarze Manchesteru City (”Obywatele”) otworzyli wynik. W 20. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Kevin De Bruyne.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Manchesteru City w 32. minucie spotkania, gdy Philip Foden zdobył drugą bramkę. Asystę zaliczył Raheem Sterling.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom drużyny gości: Gabrielowi Jesusowi i Benjaminowi Mendemu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Wolverhampton postanowił wzmocnić linię pomocy i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Joao Moutinha. Na boisko wszedł Leander Dendoncker, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w jedenastce ”Wilków” doszło do zmiany. Fábio Silva wszedł za Pedro Neta.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie bramkę kontaktową zdobył Raul Jimenez. Przy strzeleniu gola asystował Daniel Podence.

W 82. minucie w drużynie ”Obywateli” doszło do zmiany. Ferran Torres wszedł za Raheema Sterlinga. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Rodriemu z Manchesteru City. Była to 86. minuta starcia.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Manchesteru City, strzelając kolejnego gola. W piątej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Gabriel Jesus. Asystę przy bramce zanotował Kevin De Bruyne.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Benjamin Mendy35′
8′ Fernando Marçal de Oliveira
John Stones
Daniel Castelo Podence
Kyle Walker
Rúben Diogo da Silva Neves
Kevin De Bruyne  20′ (k.)
78′ Joao Moutinho
. Fernandinho
Romain Saïss
Philip Foden  32′
 78′ Raul Jimenez
Rodrigo Hernández Cascante86′
78′ Pedro Lomba Neto
Adrian Bernabe Garcia
8′ Rúben Gonçalo Silva Nascimento Vinagre
Thomas Doyle
78′ Leander Dendoncker
Liam Delap
Vítor Machado Ferreira
Riyad Mahrez
78′ Fábio Daniel Soares Silva
Ferran Torres García82′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Manchesteru City pokazał trzy żółte.

Zespół gospodarzy wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Manchesteru City w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika.

Już w najbliższą niedzielę drużyna ”Obywateli” zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Leicester City. Tego samego dnia West Ham United FC będą przeciwnikiem zespołu Wolverhampton w meczu, który odbędzie się w Londynie.