• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 2. kolejka Premier League: Southampton FC - Tottenham Londyn 2-5 (1-1)

20 września na St. Mary's Stadium odbyło się starcie 2. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Southampton FC i Tottenhamu Londyn. Mecz zakończył się zwycięstwem Tottenhamu Londyn 5-2.

H. Kane 82'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 88 razy. Jedenastka Tottenhamu Londyn (”Koguty”) wygrała aż 42 razy, zremisowała 20, a przegrała tylko 26.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie po rozpoczęciu sędzia pokazał kartkę Oriolowi z jedenastki gospodarzy (”Święci”).

Nagle to zawodnicy Southampton FC otworzyli wynik. W 32. minucie bramkę zdobył Daniel Ings. Przy zdobyciu bramki pomógł Kyle Walker-Peters.

Od 39. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna gości nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W drugiej minucie doliczonego czasu bramkę wyrównującą zdobył Heung-min Son. Asystę zaliczył Harry Kane.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół ”Koguty” wyszedł w zmienionym składzie, za Tanguy'ego Ndombèlégo wszedł Giovani Lo Celso.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Tottenhamu Londyn przyniosły efekt bramkowy. Gola na 1-2 strzelił po raz drugi tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu Heung-min Son. Bramka padła po podaniu Harry'ego Kane'a.

W 55. minucie za Oriola wszedł William Smallbone. Po chwili trener Tottenhamu Londyn postanowił wzmocnić linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Lucasa Mourę. Na boisko wszedł Erik Lamela, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 64. minucie Heung-min Son hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 1-3. Asystę przy bramce po raz trzeci zanotował Harry Kane.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Jack Stephens, zawodnik Southampton FC. W tej samej minucie w drużynie Southampton FC doszło do zmiany. Nathan Tella wszedł za Stuarta Armstronga.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tottenhamu Londyn w 73. minucie spotkania, gdy Heung-min Son strzelił czwartego gola. Przy strzeleniu gola po raz czwarty pomagał Harry Kane.

W 79. minucie kartkę dostał Matt Doherty z Tottenhamu Londyn. Na 10 minut przed zakończeniem starcia w zespole Southampton FC doszło do zmiany. Shane Long wszedł za Che Adamsa.

Niedługo później Harry Kane wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Koguty”, zdobywając kolejną bramkę w 82. minucie spotkania. W 84. minucie w drużynie Tottenhamu Londyn doszło do zmiany. Steven Bergwijn wszedł za Harry'ego Kane'a.

W 90. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Daniel Ings z ”Świętych”. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku sędzia pokazał kartkę Giovaniemu Lo Celsowi, zawodnikowi gości.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-5.

Ben Davies
44′ Ryan Bertrand
Matt Doherty79′
68′ Jack Stephens
Davinson Sánchez Mina
Kyle Walker-Peters
Lucas Moura61′
68′ Stuart Armstrong
Eric Dier
Moussa Djenepo
Pierre Emil Hoejbjerg
5′ 55′ Romeu Vidal Oriol
Tanguy Ndombèlé Alvaro45′ 46′
James Ward-Prowse
Harry Winks
39′ 80′ Che Adams
Harry Kane  82′ 84′
 32′, 90′ (k.) Daniel Ings
Serge Aurier
55′ William Anthony Patrick Smallbone
Erik Lamela61′
68′ Nathan Tella
Giovani Lo Celso46′ 90′
80′ Shane Long
Moussa Sissoko
Michael Obafemi
Steven Bergwijn84′

Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy gospodarzy. Pokazał im trzy żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Tottenhamu Londyn otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Już w najbliższą sobotę zespół ”Świętych” rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Burnley FC. Natomiast 27 września Newcastle United zagra z drużyną Tottenhamu Londyn na jej terenie.