• 5 .West Ham United FC (31 pkt.)
  • 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Liga angielska - 2. kolejka Premier League: Norwich City - Newcastle United 3-1 (1-0)

W meczu 2. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 17 sierpnia, drużyna Norwich City zwyciężyła z Newcastle Utd 3-1 (1-0). Mecz na Carrow Road obejrzało 27 059 widzów.

J. Shelvey 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 36 razy. Jedenastka Newcastle Utd (”Sroki”) wygrała aż 16 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Teemu Pukki wywołał eksplozję radości wśród kibiców Norwich City (”Kanarki”), zdobywając bramkę w 32. minucie starcia.

W 37. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Maximilliana Aaronsa z Norwich City, a w 44. minucie Joelintona z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Norwich City.

Jedenastka Newcastle Utd ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 63. minucie Teemu Pukki ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-0. Przy strzeleniu gola pomógł Todd Cantwell.

W 67. minucie w drużynie Newcastle Utd doszło do zmiany. Yoshinori Muto wszedł za Joelintona. Po chwili trener ”Srok” postanowił wzmocnić linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Sung-yueng Ki. Na boisko wszedł Sean Longstaff, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 75. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Teemu Pukki z ”Kanarki”. Ponownie asystę zaliczył Todd Cantwell.

W 84. minucie za Marca Stiepermanna wszedł Mario Vrančić. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Newcastle Utd: Paulowi Dummettowi w 85. minucie i Seanowi Longstaffowi w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Dwie minuty później wynik ustalił Jonjo Shelvey. Bramka padła po podaniu Seana Longstaffa.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Martin Dúbravka
37′ Maximillian James Aarons
Paul Dummett85′
Ben Godfrey
Emil Krafth
Grant Hanley
Jamaal Lascelles
90′ Jamal Lewis
Sung-yueng Ki74′
84′ Marco Stiepermann
Matt Ritchie
87′ Tom Trybull
Jonjo Shelvey  90′
 32′, 63′, 75′ Teemu Pukki
Joelinton Cassio Apolinário de Lira44′ 67′
Ralf Faehrmann
Karl Darlow
90′ Sam Byram
Ciaran Clark
Kenny McLean
Federico Fernandez
Patrick Roberts
Javier Manquillo Gaitán
87′ Alexander Banor Tettey
Jetro Willems
84′ Mario Vrančić
Sean Longstaff74′ 90′
Dennis Srbeny
Yoshinori Muto67′

Piłkarze Norwich City obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka ”Kanarki” w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.