• 5 .West Ham United FC (31 pkt.)
  • 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Liga angielska - 2. kolejka Premier League: Everton Football Club - Watford FC 1-0 (1-0)

17 sierpnia na Goodison Park w Liverpoolu odbył się mecz 2. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Everton FC i Watford FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Everton FC 1-0. Na stadionie stawiło się 39 066 widzów.

Bernard 10'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 starcia drużyna Everton FC (”The Toffees”) wygrała 15 razy i zanotowała pięć porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Everton FC zdobył Bernard w 10. minucie. Asystę przy golu zanotował Lucas Digne.

W 14. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Seamusa Colemana z Everton FC, a w 31. minucie Etienne'a Capoue z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Everton FC.

Między 47. a 62. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Watford FC (”Szerszenie”) i jedną drużynie przeciwnej. W 63. minucie Richarlison zastąpił Theo Walcotta.

Trener ”Szerszenie” postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Willa Hughesa i na pole gry wprowadził napastnika Dannego Welbecka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespoły wciąż miały problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Everton FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Dominica Calverta-Lewina. Na boisko wszedł Moise Kean, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 73. minucie Lucas Digne został zmieniony przez Masona Holgate'a, co miało wzmocnić jedenastkę Everton FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gerarda Deulofeu na Toma Cleverleya oraz Etienne'a Capoue na Andre'a Graya.

Ben Foster
14′ Seamus Coleman
Craig Cathcart
73′ Lucas Digne
Craig Dawson
Michael Keane
Francisco Femenia
Yerry Fernando Mina González
Jose Holebas59′
 10′ Bernard
Etienne Capoue31′ 83′
Jean-Philippe Gbamin
Abdoulaye Doucouré
47′ Andre Gomes
Will Hughes67′
Gylfi Thor Sigurdsson
Roberto Maximiliano Pereyra62′
72′ Dominic Calvert-Lewin
Gerard Deulofeu79′
63′ Richarlison de Andrade
Troy Deeney
Jonas Lössl
Heurelho Gomes
73′ Mason Holgate
Daryl Janmaat
Tom Davies
Christian Kabasele
Alex Iwobi
Tom Cleverley79′
72′ Moise Bioty Kean
Domingos Quina
Cenk Tosun
Andre Gray83′
63′ Theo Walcott
Danny Welbeck67′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę ”Szerszenie”, a w drugiej dwie. Piłkarze gospodarzy otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.