• 5 .Leicester City (12 pkt.)
  • 6 .Tottenham Hotspur Londyn (11 pkt.)
  • 7 .Leeds United (10 pkt.)
  • 8 .Southampton FC (10 pkt.)

Liga angielska - 2. kolejka Premier League: Aston Villa FC - Sheffield United FC 1-0 (0-0)

W meczu 2. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 21 września, drużyna Aston Villa wygrała z Sheffield United 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Villa Park w Birminghamie.

E. Konsa 63'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 103 spotkania drużyna Aston Villa (”The Villans”) wygrała 53 razy i zanotowała 29 porażek oraz 21 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie żółtą kartkę otrzymał John Lundstram z Sheffield United (”Szable”).

W 12. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska John Egan osłabiając tym samym drużynę Sheffield United. W 31. minucie David McGoldrick został zmieniony przez Ethana Ampadu. W 33. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Mattowi Targettowi, piłkarzowi gospodarzy.

W 36. minucie karnego dla Sheffield United nie wykorzystał John Lundstram. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener ”The Villans” postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Conora Hourihane'a i na pole gry wprowadził napastnika Keinana Davisa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespoły zdołały strzelić gola i wygrać spotkanie. W 63. minucie w drużynie Sheffield United doszło do zmiany. Ben Osborn wszedł za Johna Flecka.

Wysiłki podejmowane przez zespół ”The Villans” w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie wynik ustalił Ezri Konsa. Asystę zanotował Tyrone Mings.

W 68. minucie w drużynie Sheffield United doszło do zmiany. Oliver McBurnie wszedł za Chrisa Bashama. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom The Villans: Mattemu Cashowi w 83. i Johnowi McGinnowi w 84. minucie.

Aaron Ramsdale
 63′ Ezri Konsa Ngoyo
George Baldock
Tyrone Mings
Chris Basham68′
33′ Matt Targett
John Egan12′
Mahmoud Ibrahim Hassan Trezeguet
Jack O'Connell
Jack Grealish
Enda Stevens
83′ Matty Cash
Oliver Burke
62′ Conor Hourihane
Sander Gard Bolin Berge
84′ John McGinn
Oliver McBurnie68′
62′ Keinan Davis
Billy Sharp

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom Aston Villa pokazał trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał jednej zmiany. Natomiast drużyna Sheffield United wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą niedzielę zespół Sheffield United rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Leeds United. Natomiast 28 września Fulham Londyn będzie przeciwnikiem drużyny Aston Villa w meczu, który odbędzie się w Londynie.