• 5 .West Ham United FC (31 pkt.)
  • 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Liga angielska - 2. kolejka Premier League: Aston Villa FC - AFC Bournemouth 1-2 (0-2)

17 sierpnia na Villa Park w Birminghamie odbyło się spotkanie 2. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Aston Villa i Bournemouth. Starcie zakończyło się zwycięstwem Bournemouth 2-1. Mecz obejrzało 40 996 widzów.

H. Wilson 12'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Aston Villa (”The Villans”) wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna gości (”The Cherries”) objęła prowadzenie. Już w pierwszych sekundach spotkania na listę strzelców wpisał się Joshua King.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Cherries” w 12. minucie spotkania, gdy Harry Wilson strzelił drugiego gola. W 36. minucie kartkę dostał Philip Billing, piłkarz Bournemouth.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół ”The Cherries” rozpoczął w zmienionym składzie, za Philipa Billinga wszedł Andrew Surman. W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Nathanowi Akému z drużyny gości.

Dopiero w drugiej połowie Douglas Luiz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Aston Villa, zdobywając bramkę w 71. minucie pojedynku. Asystę zanotował Jack Grealish.

W 75. minucie Anwar El Ghazi został zmieniony przez Jotę Peleteira. W 76. minucie w jedenastce Bournemouth doszło do zmiany. Dominic Solanke wszedł za Harry'ego Wilsona. Trener Aston Villa postanowił zagrać agresywniej. W 87. minucie zmienił pomocnika Trézégueta i na pole gry wprowadził napastnika Keinana Davisa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Jedenastce Aston Villa zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Bournemouth.

Adam Smith
87′ Mahmoud Ibrahim Hassan Trezeguet
Philip Billing36′ 46′
75′ Anwar El Ghazi
Ryan Fraser
Jack Grealish
Jefferson Andrés Lerma Solís
John McGinn
Harry Wilson  12′ 76′
 71′ Douglas Luiz Soares de Paulo
Jordon Ibe
75′ José Ignacio Peleteiro Ramallo
Andrew Surman46′
87′ Keinan Davis
Dominic Solanke76′

Arbiter nie ukarał zawodników Aston Villa żadną kartką, natomiast piłkarzom gości wręczył dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Zespół Bournemouth w drugiej połowie także wymienił dwóch zawodników.