• 5 .West Ham United FC (17 pkt.)
  • 6 .Southampton FC (17 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers FC (17 pkt.)
  • 8 .Everton (16 pkt.)

Liga angielska - 19. kolejka Premier League: Wolverhampton - Manchester City 3-2 (0-1)

W pojedynku 19. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 27 grudnia, zespół Wolverhampton wygrał z Manchesterem City 3-2 (0-1). Mecz na Molineux Stadium obejrzało 31 737 widzów.

19. kolejka Anglia - Premier League
2019-12-27 20:45 | Stadion: Molineux Stadium | Widzów: 31737 | Arbiter: M. Atkinson
R. Sterling 25',50'

Było to spotkanie zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż spotkały się szósty i trzeci zespół Premier League.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 100 pojedynków drużyna Wolverhampton (”Wilki”) wygrała 40 razy i zanotowała 39 porażek oraz 21 remisów.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny Manchesteru City (”Obywatele”). W 12. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ederson osłabiając tym samym drużynę ”Obywateli”.

W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na Manchesteru City jak grom z jasnego nieba, trener w 14. minucie ściągnął z boiska napastnika Sergia Aguera, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz zespołu Claudio Bravo.

W 25. minucie minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak Raheem Sterling nie wykorzystał szansy strzelając w słupek. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Manchesteru City.

Drugą połowę zespół Manchesteru City rozpoczął w zmienionym składzie, za Riyada Mahreza wszedł Eric García.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Manchesteru City, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszych minutach drugiej połowy Raheem Sterling po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-2. Asystę zaliczył Kevin De Bruyne.

Zawodnicy Wolverhampton szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 55. minucie kontaktową bramkę dla drużyny gospodarzy zdobył Adama Traoré. Przy zdobyciu bramki pomógł Rúben Neves.

Jedyną żółtą kartkę w meczu dostał Nicolas Otamendi z ”Obywateli”. Była to 60. minuta starcia. W 67. minucie za Kevina De Bruynego wszedł Ilkay Guendogan. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Wolverhampton doszło do zmiany. Rúben Vinagre wszedł za Jonnego Castro.

Po chwili trener ”Wilków” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Pedro Neto, a murawę opuścił Diogo Jota.

Trzeba było trochę poczekać, aby Raul Jimenez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Wolverhampton, strzelając kolejnego gola w 82. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Adama Traoré.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 89. minucie na listę strzelców wpisał się Matt Doherty. W zdobyciu bramki pomógł Raul Jimenez.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Wolverhampton doszło do zmiany. Ryan Bennett wszedł za Raula Jimeneza. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-2.

. Ederson12′
73′ Jonathan Castro Otto
Benjamin Mendy
Conor Coady
Nicolas Otamendi60′
 89′ Matt Doherty
Bernardo Silva
 55′ Adama Traoré Diarra
Riyad Mahrez46′
 82′ 90′ Raul Jimenez
Sergio Aguero14′
79′ Diogo José Teixeira da Silva
Raheem Sterling  25′, 50′ 25′ (k.)
John Ruddy
Claudio Andres Bravo Munoz14′
90′ Ryan Bennett
Joao Cancelo
Maximilian Kilman
José Ángel Esmoris Tasende
73′ Rúben Gonçalo Silva Nascimento Vinagre
Eric García Martret46′
Jesús Vallejo Lázaro
Philip Foden
Patrick Cutrone
Ilkay Guendogan67′
79′ Pedro Lomba Neto
Ołeksandr Zinczenko

Zespół Wolverhampton był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Drużyna Manchesteru City zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników Wolverhampton żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną żółtą i jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.