• 5 .West Ham United FC (31 pkt.)
  • 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Liga angielska - 18. kolejka Premier League: Newcastle United - Crystal Palace FC 1-0 (0-0)

W pojedynku 18. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 21 grudnia, drużyna Newcastle Utd wygrała z Crystal Palace 1-0 (0-0). Mecz na St. James' Park w Newcastle upon Tynym obejrzało 45 453 widzów.

18. kolejka Anglia - Premier League
2019-12-21 16:00 | Stadion: St. James' Park | Widzów: 45453 | Arbiter: S. Hooper
Newcastle United
Crystal Palace FC
1
0
M. Almirón 83'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 27 spotkań jedenastka Newcastle Utd (”Sroki”) wygrała 14 razy i zanotowała siedem porażek oraz sześć remisów.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener ”Srok” postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Isaaca Haydena. Na boisko wszedł Sean Longstaff, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 77. minucie Joelinton został zmieniony przez Dwighta Gayle'a.

Na siedem minut przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał kartkę Miguelowi Almirónowi, piłkarzowi Newcastle Utd.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Miguel Almirón dla drużyny Newcastle Utd. Bramka padła w tej samej minucie. W 86. minucie James McArthur został zmieniony przez Maksa Meyera, co miało wzmocnić jedenastkę Crystal Palace (”Orły”). W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Paula Dummetta na DeAndre'a Yedlina.

W 87. minucie sędzia pokazał kartkę Fabianowi Schaerowi z Newcastle Utd.

Vicente Guaita
90′ Paul Dummett
Cheikhou Kouyaté
87′ Fabian Schaer
James McArthur86′
 83′ 83′ Miguel Ángel Almirón Rejala
James McCarthy
64′ Isaac Hayden
Luka Milivojević
Jonjo Shelvey
Jordan Ayew
Andy Carroll
Christian Benteke
77′ Joelinton Cassio Apolinário de Lira
Wilfried Zaha
Karl Darlow
Wayne Hennessey
Emil Krafth
Sam Woods
90′ DeAndre Yedlin
Max Meyer86′
Christian Atsu
Brandon Pierrick
Matthew Longstaff
Jairo Riedewald
64′ Sean Longstaff
James Daly
77′ Dwight Gayle
Connor Wickham

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Newcastle Utd przyznał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna ”Orły” w drugiej połowie dokonała jednej zmiany.