• 5 .Burnley FC (0 pkt.)
  • 6 .Chelsea Londyn (0 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace FC (0 pkt.)
  • 8 .Everton (0 pkt.)

Liga angielska - 17. kolejka Premier League: Wolverhampton - Tottenham Londyn 1-2 (0-1)

15 grudnia na Molineux Stadium odbył się mecz 17. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Wolverhampton i Tottenhamu Londyn. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Tottenhamu Londyn 2-1. Na stadionie zasiadło 31 674 widzów.

17. kolejka Anglia - Premier League
2019-12-15 15:00 | Stadion: Molineux Stadium | Widzów: 31674 | Arbiter: S. Attwell
J. Vertonghen 90'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Wolverhampton (”Wilki”) zajmowała szóste, natomiast zespół Tottenhamu Londyn (”Koguty”) - siódme miejsce.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 72 razy. Drużyna Tottenhamu Londyn wygrała aż 35 razy, zremisowała 15, a przegrała tylko 22.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie bramkę zdobył Lucas Moura. Przy strzeleniu gola pomógł Eric Dier.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”Koguty”.

Między 60. a 65. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie Adama Traoré wywołał eksplozję radości wśród kibiców Wolverhampton, zdobywając bramkę w 67. minucie starcia. W zdobyciu bramki pomógł Raul Jimenez.

Między 69. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki ”Koguty” i dwie drużynie przeciwnej. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Tottenhamu Londyn postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 89. minucie na plac gry wszedł Christian Eriksen, a murawę opuścił Lucas Moura.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W doliczonej pierwszej minucie spotkania wynik ustalił Jan Vertonghen. Asystę przy bramce zaliczył Christian Eriksen.

W drugiej minucie doliczonego czasu meczu Heung-min Son został zastąpiony przez Juana Foytha. W tej samej minucie w drużynie Tottenhamu Londyn doszło do zmiany. Harry Winks wszedł za Dele'a Allego. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Paulo Dino Gazzaniga
65′ Jonathan Castro Otto
Jan Vertonghen  90′
89′ Leander Dendoncker
Dele Alli90′
60′ Joao Moutinho
Eric Dier77′
75′ Romain Saïss
Lucas Moura  8′ 89′
 67′ Adama Traoré Diarra