• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 17. kolejka Premier League: Leicester City - Norwich City 1-1 (1-1)

14 grudnia na King Power Stadium odbyło się spotkanie 17. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Leicester City i Norwich City. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 32 101 widzów.

17. kolejka Anglia - Premier League
2019-12-14 16:00 | Stadion: King Power Stadium | Widzów: 32101 | Arbiter: A. Madley
Leicester City
Norwich City
1
1
T. Krul 38' (samob.)
T. Pukki 26'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Norwich City (”Kanarki”) znajduje się na dole tabeli zajmując 19. miejsce, za to drużyna Leicester City (”Lisy”) zajmując drugą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 35 meczów zespół ”Kanarki” wygrał 16 razy i zanotował 12 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Norwich City nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 26. minucie bramkę zdobył Teemu Pukki. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Emiliano Buendía.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Toddowi Cantwellowi z Norwich City. Była to 33. minuta meczu.

W 38. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Norwich City Tim Krul. W 39. minucie Kelechi Iheanacho został zmieniony przez Demaraiego Graya.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę jedenastka ”Lis” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dennisa Praeta wszedł Harvey Barnes. Między 52. a 78. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Norwich City.

Trener Norwich City postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 85. minucie zastąpił zmęczonego Todda Cantwella. Na boisko wszedł Onel Hernández, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Tim Krul z zespołu gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Todd Cantwell33′ 85′
46′ Dennis Praet
Kenny McLean
Youri Tielemans
Alexander Banor Tettey78′
39′ Kelechi Promise Iheanacho
Onel Lázaro Hernández Mayea85′
46′ Harvey Lewis Barnes
Marco Stiepermann86′
39′ Demarai Gray
Mario Vrančić90′
Ayoze Pérez Gutiérrez
Dennis Srbeny

Sędzia nie ukarał zawodników Leicester City żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał pięć żółtych.

Drużyna gospodarzy wymieniła dwóch graczy. Natomiast jedenastka Norwich City w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.