• 5 .Everton (46 pkt.)
  • 6 .West Ham United FC (45 pkt.)
  • 7 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (42 pkt.)

Liga angielska - 17. kolejka Premier League: Crystal Palace - Brighton&Hove FC 1-1 (0-0)

16 grudnia na Selhurst Park w Londynie odbyło się starcie 17. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Crystal Palace i Brighton&Hove FC. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Spotkanie obejrzało 24 175 widzów.

N. Maupay 54'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów jedenastka Crystal Palace (”Orły”) wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Brighton&Hove FC próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Christianowi Benteke'owi z zespołu gospodarzy. Była to 35. minuta spotkania.

Trener Crystal Palace postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł James McCarthy, a murawę opuścił Jairo Riedewald.

Na początku drugiej połowy to piłkarze Brighton&Hove FC otworzyli wynik. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Neal Maupay. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zanotował Pascal Groß.

W 67. minucie za Cheikhou Kouyatégo wszedł Max Meyer.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Crystal Palace w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 76. minucie bramkę wyrównującą zdobył Wilfried Zaha. Asystę zanotował James Tomkins.

Na sześć minut przed zakończeniem meczu w zespole Brighton&Hove FC doszło do zmiany. Steven Alzate wszedł za Leandra Trossarda. Chwilę później trener Brighton&Hove FC postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Yvesa Bissoumę wszedł Shane Duffy, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Brighton&Hove FC utrzymać remis. W 86. minucie kartką został ukarany Davy Pröpper, piłkarz gości.

W doliczonej drugiej minucie starcia w zespole Brighton&Hove FC doszło do zmiany. Bernardo wszedł za Pascala Großa. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Martin Montoya
67′ Cheikhou Kouyaté
Adam Webster
James McArthur
Pascal Groß90′
Luka Milivojević
Aaron Mooy
46′ Jairo Riedewald
Yves Bissouma85′
Jordan Ayew
Davy Pröpper86′
35′ Christian Benteke
Neal Maupay  54′
 76′ Wilfried Zaha
Matias Ezequiel Schelotto
46′ James McCarthy
Steven Alzate84′
67′ Max Meyer
Alireza Jahan Bachsch
Connor Wickham
Glenn Murray

Przewaga drużyny Brighton&Hove FC w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka Brighton&Hove FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.