• 5 .Tottenham Hotspur Londyn (11 pkt.)
  • 6 .Leeds United (10 pkt.)
  • 7 .Southampton FC (10 pkt.)
  • 8 .Crystal Palace FC (10 pkt.)

Liga angielska - 17. kolejka Premier League: Chelsea Londyn - AFC Bournemouth 0-1 (0-0)

W starciu 17. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 14 grudnia, drużyna Chelsea FC przegrała z Bournemouth 0-1 (0-0). Mecz na Stamford Bridge w Londynie obejrzało 40 243 widzów.

D. Gosling 84'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Bournemouth (”The Cherries”) plącze się na dole tabeli zajmując 15. miejsce, za to drużyna Chelsea FC (”The Blues”) zajmując czwartą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Od pierwszych minut zespół Chelsea FC zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki ”The Cherries” była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 50. minucie kartkę dostał Lewis Cook z zespołu gości. W 65. minucie Christian Pulisic został zastąpiony przez Mateo Kovaczicia.

Kibice Chelsea FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Calluma Hudsona-Odoiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Willian. Po chwili trener Bournemouth postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Joshuę Kinga. Na boisko wszedł Dominic Solanke, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie ”The Blues” doszło do zmiany. Michy Batshuayi wszedł za Jorginha.

W 81. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mateo Kovaczicia z Chelsea FC, a w 82. minucie Dan Goslinga z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Bournemouth w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 84. minucie na listę strzelców wpisał się Dan Gosling. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Jefferson Lerma.

Jack Stacey
65′ Christian Pulisic
Philip Billing
78′ Luiz Frello Jorginho
Lewis Cook50′
N'Golo Kanté
Ryan Fraser
Mason Mount
Dan Gosling  84′ 82′
65′ . Willian
Mihai Alexandru Dobre
65′ 81′ Mateo Kovaczić
Gavin Kilkenny
78′ Michy Batshuayi
Junior Stanislas
65′ Callum Hudson-Odoi
Andrew Surman
Rodriguez Pedro
Dominic Solanke75′

Zespół ”The Blues” miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Bournemouth w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika.