• 5 .Everton (46 pkt.)
  • 6 .West Ham United FC (45 pkt.)
  • 7 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (42 pkt.)

Liga angielska - 16. kolejka Premier League: Tottenham Hotspur Londyn - Burnley FC 5-0 (3-0)

7 grudnia na Tottenham Hotspur Stadium w Londynie odbyło się spotkanie 16. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Tottenhamu Londyn i Burnley FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Tottenhamu Londyn 5-0. Na stadionie stawiło się 58 401 widzów.

16. kolejka Anglia - Premier League
2019-12-07 16:00 | Stadion: Tottenham Hotspur Stadium | Widzów: 58401 | Arbiter: K. Friend
M. Sissoko 74'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 83 mecze zespół Tottenhamu Londyn (”Koguty”) wygrał 32 razy i zanotował 31 porażek oraz 20 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W piątej minucie po rozpoczęciu na listę strzelców wpisał się Harry Kane. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Heung-min Son.

Drużyna Burnley FC (”The Clarets”) ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W dziewiątej minucie wynik na 2-0 podwyższył Lucas Moura. Asystę przy bramce zaliczył Dele Alli.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Matthew Lowtonowi z Burnley FC. Była to 22. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Koguty” w 32. minucie spotkania, gdy Heung-min Son strzelił trzeciego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jan Vertonghen.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 54. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Harry Kane z ”Koguty”. Bramka padła po podaniu Dele'a Allego.

Niedługo później trener ”The Clarets” postanowił wzmocnić linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Chrisa Wooda. Na boisko wszedł Matěj Vydra, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 71. minucie Robbie Brady zastąpił Aarona Lennona. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Ericowi Dierowi, zawodnikowi gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tottenhamu Londyn w 74. minucie spotkania, gdy Moussa Sissoko strzelił piątego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Harry Kane.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 5-0.

Matthew Lowton22′
80′ Serge Aurier
Ben Mee
Davinson Sánchez Mina
Erik Pieters
Jan Vertonghen
James Tarkowski
85′ Dele Alli
Robbie Brady71′
72′ Eric Dier
Jack Cork
 9′ 75′ Lucas Moura
Jeffrey Hendrick
 74′ Moussa Sissoko
Jay Rodriguez
 5′, 54′ Harry Kane
Chris Wood65′
 32′ Heung-min Son
Danny Drinkwater
75′ Kouassi Ryan Sessegnon
Mace Lewin Goodridge
80′ Oliver Skipp
Aaron Lennon71′
85′ Troy Parrott
Matěj Vydra65′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna ”Koguty” w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.