• 5 .Tottenham Hotspur Londyn (25 pkt.)
  • 6 .Manchester United (24 pkt.)
  • 7 .Arsenal Londyn (23 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (21 pkt.)

Liga angielska - 16. kolejka Premier League: Norwich City - Sheffield United FC 1-2 (1-0)

W meczu 16. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 8 grudnia, zespół Norwich City przegrał z Sheffield United 1-2 (1-0). Mecz na Carrow Road obejrzało 26 881 widzów.

G. Baldock 52'

Jedenastka Norwich City (”Kanarki”) przed meczem zajmowała 19. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 44 starcia drużyna Norwich City wygrała 20 razy i zanotowała 15 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Norwich City w 27. minucie spotkania, gdy Alexander Tettey zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Christoph Zimmermann.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Szable: Johnowi Eganowi w 37. i Oliverowi Norwoodowi w 40. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Norwich City.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W 49. minucie Enda Stevens wyrównał wynik meczu. W zdobyciu bramki pomógł George Baldock.

Szybko po stracie bramki zespół ”Szabl” objął prowadzenie. W 52. minucie wynik ustalił George Baldock.

W 65. minucie Oliver Norwood został zastąpiony przez Muhameda Beszicia. W tej samej minucie trener ”Szabl” postanowił wzmocnić linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Lysa Mousseta. Na boisko wszedł Callum Robinson, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 72. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Jamal Lewis, Todd Cantwell, a na ich miejsce weszli Sam Byram, Onel Hernández.

W 74. minucie sędzia przyznał kartkę Chrisowi Bashamowi z jedenastki gości. Po chwili trener Norwich City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Dennis Srbeny, a murawę opuścił Mario Vrančić. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Sheffield United doszło do zmiany. Oliver McBurnie wszedł za Davida McGoldricka.

W piątej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Calluma Robinsona, piłkarza gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

George Baldock  52′
72′ Sam Byram
Enda Stevens  49′
72′ Onel Lázaro Hernández Mayea
John Fleck
Kenny McLean
John Lundstram
 27′ Alexander Banor Tettey
Oliver Norwood40′ 65′
81′ Mario Vrančić
David McGoldrick83′
Teemu Pukki
Lys Mousset65′
Ralf Faehrmann
Simon Moore
72′ Jamal Lewis
Phil Jagielka
Ibrahim Amadou
Muhamed Beszić65′
72′ Todd Cantwell
Luke Anthony Freeman
Marco Stiepermann
Oliver McBurnie83′
Tom Trybull
Callum Robinson65′ 90′
81′ Dennis Srbeny
Billy Sharp

Sędzia nie ukarał zawodników Norwich City żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał cztery żółte.