• 5 .Tottenham Hotspur Londyn (25 pkt.)
  • 6 .Manchester United (24 pkt.)
  • 7 .Arsenal Londyn (23 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (21 pkt.)

Liga angielska - 16. kolejka Premier League: Newcastle United - Southampton FC 2-1 (0-0)

8 grudnia na St. James' Park w Newcastle upon Tynym odbył się pojedynek 16. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Newcastle Utd i Southampton FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Newcastle Utd 2-1. Na stadionie zasiadło 42 303 widzów.

D. Ings 52'

Jedenastka Southampton FC (”Święci”) przed meczem zajmowała 17. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 63 spotkania drużyna Newcastle Utd (”Sroki”) wygrała 24 razy i zanotowała 22 porażki oraz 17 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jamesowi Wardowi-Prowse'owi z drużyny gości. Była to 44. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę zespół Newcastle Utd rozpoczął w zmienionym składzie, za Ciarana Clarka wszedł Fabian Schaer. W 48. minucie kartką został ukarany Jonjo Shelvey, piłkarz gospodarzy.

Na początku drugiej połowy to zawodnicy Southampton FC otworzyli wynik. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Ings. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Jack Stephens.

Po chwili trener Newcastle Utd postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Andy Carroll, a murawę opuścił Joelinton. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Southampton FC: Pierre'owi Hoejbjergowi w 62. i Cédricowi Soaresowi w 67. minucie.

Jedenastka gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 68. minucie bramkę wyrównującą zdobył Jonjo Shelvey. Przy zdobyciu bramki asystował Andy Carroll.

Trener ”Świętych” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sofiane Boufala. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Moussa Djenepo. W 85. minucie Miguel Almirón zastąpił Seana Longstaffa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Newcastle Utd w 87. minucie spotkania, gdy Federico Fernandez strzelił drugiego gola. W 88. minucie w jedenastce Southampton FC doszło do zmiany. Che Adams wszedł za Daniela Ingsa.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Alex McCarthy
46′ Ciaran Clark
Jan Bednarek
Paul Dummett
Ryan Bertrand
 87′ Federico Fernandez
Alves Soares Cedric67′
Javier Manquillo Gaitán
Jack Stephens
Jetro Willems
Moussa Djenepo73′
85′ Miguel Ángel Almirón Rejala
Pierre Emil Hoejbjerg62′
Isaac Hayden
Nathan Redmond
Allan Saint-Maximin
James Ward-Prowse44′
 68′ 48′ Jonjo Shelvey
Shane Long
59′ Joelinton Cassio Apolinário de Lira
Daniel Ings  52′ 88′
Karl Darlow
Angus Gunn
Emil Krafth
Jannik Vestergaard
46′ Fabian Schaer
Maya Yoshida
Christian Atsu
Sofiane Boufal73′
85′ Sean Longstaff
Romeu Vidal Oriol
59′ Andy Carroll
Che Adams88′
Dwight Gayle
Michael Obafemi

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Newcastle Utd, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy.

Zespół ”Sroki” w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.