• 5 .Everton (46 pkt.)
  • 6 .West Ham United FC (45 pkt.)
  • 7 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (42 pkt.)

Liga angielska - 16. kolejka Premier League: Everton Football Club - Chelsea Londyn 3-1 (1-0)

W spotkaniu 16. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 7 grudnia, drużyna Everton FC zwyciężyła z Chelsea FC 3-1 (1-0). Mecz na Goodison Park w Liverpoolu obejrzało 39 114 widzów.

M. Kovaczić 52'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Everton FC (”The Toffees”) przebywa na dole tabeli zajmując 18. miejsce, za to drużyna Chelsea FC (”The Blues”) zajmując czwartą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Everton FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W piątej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Richarlison. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Djibril Sidibé.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Everton FC: Lucasowi Digne'owi w 30. i Richarlisonowi w 42. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Everton FC.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Toffees” w 49. minucie spotkania, gdy Dominic Calvert-Lewin zdobył drugą bramkę.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Mateo Kovaczić.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Dominicowi Calvertowi-Lewinowi z zespołu gospodarzy. Była to 68. minuta starcia. W 71. minucie Willian zastąpił Calluma Hudsona-Odoiego. W tej samej minucie w jedenastce ”The Toffees” doszło do zmiany. Tom Davies wszedł za Richarlisona.

Trener Chelsea FC postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił obrońcę Reece'a Jamesa i na pole gry wprowadził napastnika Michego Batshuayiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w zespole Everton FC doszło do zmiany. Leighton Baines wszedł za Lucasa Digne'a.

Drużyna Chelsea FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania Dominic Calvert-Lewin po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 3-1.

W 86. minucie w jedenastce ”The Toffees” doszło do zmiany. Bernard wszedł za Theo Walcotta. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Kepa Arrizabalaga Revuelta
30′ 82′ Lucas Digne
Mason Mount
 49′, 84′ 68′ Dominic Calvert-Lewin
Christian Pulisic
 5′ 42′ 71′ Richarlison de Andrade
Tamy Abraham
86′ Theo Walcott
. Willian71′
Maarten Stekelenburg
Wilfredo Daniel Caballero
82′ Leighton Baines
Emerson Palmieri dos Santos
86′ Bernard
Fikayo Tomori
71′ Tom Davies