• 5 .Arsenal Londyn (23 pkt.)
  • 6 .Wolverhampton Wanderers FC (21 pkt.)
  • 7 .Brighton & Hove Albion FC (19 pkt.)
  • 8 .Leicester City (19 pkt.)

Liga angielska - 16. kolejka Premier League: Aston Villa FC - Leicester City 1-4 (1-2)

8 grudnia na Villa Park w Birminghamie odbyło się spotkanie 16. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Aston Villa i Leicester City. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Leicester City 4-1. Na stadionie zasiadło 41 908 widzów.

J. Evans 49'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Aston Villa (”The Villans”) znajduje się na dole tabeli zajmując 16. pozycję, za to jedenastka Leicester City (”Lisy”) zajmując drugie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 83 starcia zespół Leicester City wygrał 34 razy i zanotował 27 porażek oraz 22 remisy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 13. minucie kartkę dostał Tyrone Mings z jedenastki gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Leicester City w 20. minucie spotkania, gdy Jamie Vardy strzelił pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 15 zdobytych bramek. Przy zdobyciu bramki asystował Kelechi Iheanacho.

W 23. minucie w jedenastce Aston Villa doszło do zmiany. Bjorn Engels wszedł za Tyrone'a Mingsa. W 36. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marvelousa Nakambę z Aston Villa, a w 38. minucie Kelechiego Iheanacho z drużyny przeciwnej.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Leicester City, strzelając kolejnego gola. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Kelechi Iheanacho.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Ricarda Pereirę, zawodnika ”Lis”.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Minutę później na listę strzelców wpisał się Jack Grealish. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ezri Konsa.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Wesley, piłkarz gospodarzy.

Zawodnicy Leicester City szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 49. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Jonny Evans. Asystę przy golu zaliczył James Maddison.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Mattowi Targettowi z Aston Villa. W 59. minucie Marvelous Nakamba został zmieniony przez Trézégueta. W 60. minucie kartkę dostał John McGinn, piłkarz ”The Villans”.

W 64. minucie w jedenastce Leicester City doszło do zmiany. Harvey Barnes wszedł za Kelechiego Iheanacho.

W 75. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Jamie Vardy z Leicester City. Bramka padła po podaniu Dennisa Praeta.

Chwilę później trener Leicester City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Marc Albrighton, a murawę opuścił Dennis Praet. Chwilę później trener ”The Villans” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Matta Targetta. Na boisko wszedł Frédéric Guilbert, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 80. minucie w drużynie Leicester City doszło do zmiany. James Justin wszedł za Bena Chilwella.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Jackowi Grealishowi z jedenastki gospodarzy. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-4.

Ben Chilwell80′
13′ 23′ Tyrone Mings
Jonathan Grant Evans  49′
50′ 78′ Matt Targett
Caglar Soyuncu
Anwar El Ghazi
James Maddison
 45′ 90′ Jack Grealish
Onyinye Wilfred Ndidi
60′ John McGinn
Dennis Praet76′
36′ 59′ Marvelous Nakamba
Youri Tielemans
Douglas Luiz Soares de Paulo
Kelechi Promise Iheanacho  41′ 38′ 64′
45′ Wesley Moraes Ferreira da Silva
Jamie Vardy  20′, 75′
Oerjan Haskjold Nyland
Danny Ward
23′ Bjorn Engels
James Justin80′
78′ Frédéric Guilbert
Wes Morgan
Conor Hourihane
Marc Albrighton76′
Henri Lansbury
Harvey Lewis Barnes64′
59′ Mahmoud Ibrahim Hassan Trezeguet
Demarai Gray
Jonathan Kodjia
Ayoze Pérez Gutiérrez

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu sześć żółtych kartek, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.