• 5 .Tottenham Hotspur Londyn (15 pkt.)
  • 6 .Manchester United (14 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Liga angielska - 15. kolejka Premier League: Sheffield United FC - Newcastle United 0-2 (0-1)

5 grudnia na Bramall Lane odbyło się starcie 15. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Sheffield United i Newcastle Utd. Mecz zakończył się zwycięstwem Newcastle Utd 2-0. Na stadionie stawiło się 30 409 widzów.

J. Shelvey 70'

Drużyna Newcastle Utd (”Sroki”) przed meczem zajmowała 14. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 89 spotkań jedenastka Sheffield United (”Szable”) wygrała 34 razy i zanotowała 33 porażki oraz 22 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Newcastle Utd w 15. minucie spotkania, gdy Allan Saint-Maximin zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Javi Manquillo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Sroki”.

W 49. minucie kartkę dostał Billy Sharp, zawodnik gospodarzy. Kibice Sheffield United nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lysa Mousseta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie aż pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Billy Sharp.

Dopiero w drugiej połowie Jonjo Shelvey wywołał eksplozję radości wśród kibiców Newcastle Utd, strzelając kolejnego gola w 70. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki pomógł Andy Carroll.

W 72. minucie Andy Carroll został zmieniony przez Joelintona. Po chwili trener Newcastle Utd postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Christian Atsu, a murawę opuścił Allan Saint-Maximin. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku arbiter przyznał kartkę Luke'owi Freemanowi z drużyny gospodarzy.

W 88. minucie w jedenastce Newcastle Utd doszło do zmiany. Emil Krafth wszedł za Miguela Almiróna. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Ciaran Clark
75′ Chris Basham
Isaac Hayden
72′ Oliver Norwood
Allan Saint-Maximin  15′ 81′
Oliver McBurnie
Jonjo Shelvey  70′
49′ 63′ Billy Sharp
Fabian Schaer
75′ 87′ Luke Anthony Freeman
Christian Atsu81′
72′ David McGoldrick
Sean Longstaff
63′ Lys Mousset
Joelinton Cassio Apolinário de Lira72′
Callum Robinson
Dwight Gayle

Przewaga zespołu Sheffield United w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Newcastle Utd żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał dwie żółte.