• 5 .West Ham United FC (17 pkt.)
  • 6 .Southampton FC (17 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers FC (17 pkt.)
  • 8 .Everton (16 pkt.)

Liga angielska - 14. kolejka Premier League: Tottenham Londyn - Bournemouth 3-2 (1-0)

30 listopada na Tottenham Hotspur Stadium w Londynie odbyło się spotkanie 14. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Tottenhamu Londyn i Bournemouth. Mecz zakończył się zwycięstwem Tottenhamu Londyn 3-2. Pojedynek obejrzało 59 626 widzów.

14. kolejka Anglia - Premier League
2019-11-30 16:00 | Stadion: Tottenham Hotspur Stadium | Widzów: 59626 | Arbiter: L. Mason
H. Wilson 73',90'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Tottenhamu Londyn (”Koguty”) zajmowała 10., natomiast zespół Bournemouth (”The Cherries”) - 11. pozycję.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Tottenhamu Londyn wygrała aż siedem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do ”Koguty” w 21. minucie spotkania, gdy Dele Alli zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Heung-min Son.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Tottenhamu Londyn.

W 50. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Dele Alli z Tottenhamu Londyn. Bramka padła po podaniu Toby'ego Alderweirelda.

W 63. minucie za Ryana Frasera wszedł Harry Wilson. W 67. minucie sędzia pokazał kartkę Diego Ricowi z drużyny gości.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 3-0 podwyższył Moussa Sissoko. Asystę przy bramce ponownie zaliczył Heung-min Son.

Bramkarz Tottenhamu Londyn wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 73. minucie na listę strzelców wpisał się Harry Wilson.

Chwilę później trener Tottenhamu Londyn postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Lucas Moura, a murawę opuścił Tanguy NDombèlé. W tej samej minucie w jedenastce ”The Cherries” doszło do zmiany. Dan Gosling wszedł za Lewisa Cooka. W doliczonym czasie gry arbiter ukarał kartką Jeffersona Lermę, zawodnika ”The Cherries”.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonej szóstej minucie meczu Harry Wilson po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 3-2.

Zespołowi ”The Cherries” zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny ”Koguty”.

Jack Stacey
 21′, 50′ 90′ Dele Alli
Lewis Cook74′
Eric Dier
Ryan Fraser63′
74′ Tanguy Ndombèlé Alvaro
Jefferson Andrés Lerma Solís90′
 69′ Moussa Sissoko
Dominic Solanke
Harry Kane
Callum Wilson
88′ Heung-min Son
Dan Gosling74′
88′ Giovani Lo Celso
Gavin Kilkenny
74′ Lucas Moura
Harry Wilson63′  73′, 90′
90′ Harry Winks
Christain Saydee

Sędzia nie ukarał piłkarzy Tottenhamu Londyn żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Zespół Tottenhamu Londyn w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.