• 5 .West Ham United FC (17 pkt.)
  • 6 .Southampton FC (17 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers FC (17 pkt.)
  • 8 .Everton (16 pkt.)

Liga angielska - 14. kolejka Premier League: Southampton FC - Watford FC 2-1 (0-1)

W meczu 14. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 30 listopada, zespół Southampton FC zwyciężył z Watford FC 2-1 (0-1). Mecz na St. Mary's Stadium obejrzało 26 929 widzów.

14. kolejka Anglia - Premier League
2019-11-30 18:30 | Stadion: St. Mary's Stadium | Widzów: 26929 | Arbiter: M. Oliver
I. Sarr 24'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Southampton FC (”Święci”) zajmowała 19., natomiast zespół Watford FC (”Szerszenie”) - 20. pozycję.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 pojedynki drużyna Watford FC wygrała 11 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 10 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół ”Świętych” próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Watford FC w 24. minucie spotkania, gdy Ismaila Sarr zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Szerszenie”.

Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Nathanowi Redmondowi z Southampton FC. Była to 48. minuta spotkania. Kibice Southampton FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sofiane Boufala. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Nathan Redmond. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę.

W 57. minucie za Michaela Obafemiego wszedł Shane Long. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole ”Szerszenie” doszło do zmiany. Andre Gray wszedł za Gerarda Deulofeu. Po chwili trener ”Szerszenie” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Willa Hughesa. Na boisko wszedł Nathaniel Chalobah, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 76. minucie w drużynie Southampton FC doszło do zmiany. Yan Valery wszedł za Cédrica Soaresa.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 12 minut przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Daniel Ings. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Moussa Djenepo.

W 82. minucie w jedenastce Watford FC doszło do zmiany. Dimitri Foulquier wszedł za Kikę.

Prawie natychmiast James Ward-Prowse wywołał eksplozję radości wśród kibiców Southampton FC, zdobywając kolejną bramkę w 83. minucie meczu. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Francisco Femenia82′
76′ Alves Soares Cedric
Etienne Capoue
48′ 57′ Nathan Redmond
Abdoulaye Doucouré
 83′ James Ward-Prowse
Will Hughes74′
 78′ Daniel Ings
Ismaila Sarr  24′
57′ Michael Obafemi
Gerard Deulofeu67′
Angus Gunn
Heurelho Gomes
76′ Yan Valery
Dimitri Foulquier82′
Maya Yoshida
Nathaniel Chalobah74′
57′ Sofiane Boufal
Roberto Maximiliano Pereyra
Romeu Vidal Oriol
Domingos Quina
Che Adams
Troy Deeney
57′ Shane Long
Andre Gray67′

Drużyna ”Świętych” była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Southampton FC pokazał jedną żółtą.