• 5 .West Ham United FC (31 pkt.)
  • 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Liga angielska - 14. kolejka Premier League: Norwich City - Arsenal Londyn 2-2 (2-1)

1 grudnia na Carrow Road odbyło się spotkanie 14. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Norwich City i Arsenal FC. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Mecz obejrzało 27 067 widzów.

P. Aubameyang 29',57'

Jedenastka Norwich City (”Kanarki”) przed meczem zajmowała 18. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Już w pierwszych minutach zespół Arsenal FC (”Kanonierzy”) próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu to ”Kanarki” otworzyli wynik. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Teemu Pukki. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Kenny McLean.

W 26. minucie sędzia ukarał kartką Tima Krula, zawodnika ”Kanarki”.

Piłkarze Arsenal FC odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 29. minucie Pierre-Emerick Aubameyang wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć strzelonych goli.

W 44. minucie arbiter pokazał kartkę Kennemu McLeanowi z Norwich City.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W drugiej minucie doliczonego czasu gry dającego prowadzenie gola dla jedenastki Norwich City strzelił Todd Cantwell. Asystę przy bramce zaliczył Onel Hernández.

Piłkarze Arsenal FC otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 57. minucie Pierre-Emerick Aubameyang po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 2-2.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Calum Chambers z zespołu gości. Była to 66. minuta starcia. Kibice Arsenal FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lucasa Torreirę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Joseph Willock. W 78. minucie za Mattéo Guendouziego wszedł Bukayo Saka.

Chwilę później trener Norwich City postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 83. minucie zastąpił zmęczonego Todda Cantwella. Na boisko wszedł Emiliano Buendía, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 89. minucie w jedenastce Arsenal FC doszło do zmiany. Martinelli wszedł za Mesuta Oezila. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Pukki
26′ Tim Krul
Mattéo Guendouzi Olié78′
 45′ 83′ Todd Cantwell
Mesut Oezil89′
Onel Lázaro Hernández Mayea
Joseph Willock70′
44′ Kenny McLean
Granit Xhaka
Tom Trybull
Alexandre Lacazette
 21′ Teemu Pukki
Pierre-Emerick Aubameyang  29′ (k.), 57′
Ralf Faehrmann
Damián Emiliano Martínez
Jamal Lewis
Sokratis Papastathopoulos
83′ Emiliano Buendía