• 5 .West Ham United FC (31 pkt.)
  • 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Liga angielska - 14. kolejka Premier League: Leicester City - Everton Football Club 2-1 (0-1)

1 grudnia na King Power Stadium odbyło się starcie 14. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Leicester City i Everton FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Leicester City 2-1. Mecz obejrzało 32 144 widzów.

14. kolejka Anglia - Premier League
2019-12-01 17:30 | Stadion: King Power Stadium | Widzów: 32144 | Arbiter: G. Scott
Richarlison 23'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Everton FC (”The Toffees”) plącze się na dole tabeli zajmując 16. miejsce, za to zespół Leicester City (”Lisy”) zajmując drugą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 102 pojedynki drużyna Everton FC wygrała 38 razy i zanotowała 34 porażki oraz 30 remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna ”Lis” próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do ”The Toffees” w 23. minucie spotkania, gdy Richarlison strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Djibril Sidibé.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Gylfi Sigurdsson z zespołu gości. Była to 45. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”The Toffees”.

W 62. minucie Ayoze Pérez zastąpił Kelechiego Iheanacho.

Wysiłki podejmowane przez zespół ”Lis” w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 68. minucie bramkę wyrównującą zdobył Jamie Vardy. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Kelechi Iheanacho.

W 78. minucie w drużynie ”The Toffees” doszło do zmiany. Morgan Schneiderlin wszedł za Dominica Calverta-Lewina. Trener Everton FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Moise'a Keana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Alex Iwobi. Chwilę później trener Leicester City postanowił wzmocnić linię pomocy i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Harveya Barnesa. Na boisko wszedł Marc Albrighton, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W czwartej minucie doliczonego czasu meczu Kelechi Iheanacho dał prowadzenie swojej drużynie. Przy zdobyciu bramki asystował Ricardo Pereira.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Yerry Fernando Mina González
82′ Harvey Lewis Barnes
Gylfi Thor Sigurdsson45′
 68′ Jamie Vardy
Dominic Calvert-Lewin78′
62′ Ayoze Pérez Gutiérrez
Bernard
82′ Marc Albrighton
Morgan Schneiderlin78′
Hamza Choudhury
Anthony Gordon
Dennis Praet
Moise Bioty Kean78′
62′  90′ Kelechi Promise Iheanacho
Cenk Tosun

Zespół Leicester City był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie ukarał ”Lis” żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.

Drużyna ”Lis” w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Jedenastka gości w drugiej połowie także wymieniła dwóch graczy.