• 5 .Southampton FC (17 pkt.)
  • 6 .Everton (16 pkt.)
  • 7 .Aston Villa FC (15 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (14 pkt.)

Liga angielska - 14. kolejka Premier League: Chelsea Londyn - West Ham United FC 0-1 (0-0)

W pojedynku 14. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 30 listopada, drużyna Chelsea FC przegrała z West Ham United 0-1 (0-0). Mecz na Stamford Bridge w Londynie obejrzało 40 595 widzów.

A. Cresswell 48'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka West Ham United (”Młoty”) przebywa na dole tabeli zajmując 17. miejsce, za to zespół Chelsea FC (”The Blues”) zajmując czwartą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę West Ham United w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 48. minucie Aaron Cresswell dał prowadzenie swojej drużynie. Przy strzeleniu gola pomagał Pablo Fornals.

Niedługo później trener Chelsea FC postanowił wzmocnić linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Rodrigueza Pedro. Na boisko wszedł Willian, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w zespole ”The Blues” doszło do zmiany. N'Golo Kanté wszedł za Jorginha. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Pabla Fornalsa, zawodnika West Ham United.

W 71. minucie za Oliviera Girouda wszedł Callum Hudson-Odoi. Niedługo później trener ”Młoty” postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Pabla Fornalsa wszedł Arthur Masuaku, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Młoty: Andrijowi Jarmołence w 88. minucie i Aaronowi Cresswellowi w piątej minucie doliczonego czasu spotkania.

Angelo Obinze Ogbonna
63′ Luiz Frello Jorginho
Mark Noble
71′ Olivier Giroud
Declan Rice
63′ Rodriguez Pedro
Pablo Javier Zabaleta
63′ N'Golo Kanté
Carlos Sanchez
Michy Batshuayi
Albian Afrim Ajeti
71′ Callum Hudson-Odoi
Sébastien Haller76′
63′ . Willian
Andrij Jarmołenko71′ 88′

Zespół ”The Blues” miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Drużyna West Ham United zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast ”Młoty” przyznał trzy żółte.