• 5 .West Ham United FC (31 pkt.)
  • 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Liga angielska - 11. kolejka Premier League: West Ham United FC - Newcastle United 2-3 (0-2)

2 listopada na London Stadium w Londynie odbył się mecz 11. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami West Ham United i Newcastle Utd. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Newcastle Utd 3-2. Na stadionie stawiło się 59 907 widzów.

11. kolejka Anglia - Premier League
2019-11-02 16:00 | Stadion: London Stadium | Widzów: 59907 | Arbiter: S. Attwell
J. Shelvey 51'

Zespół Newcastle Utd (”Sroki”) przed meczem zajmował 17. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 103 pojedynki jedenastka ”Sroki” wygrała 43 razy i zanotowała 35 porażek oraz 25 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Issie Diopowi z jedenastki gospodarzy (”Młoty”). Była to 14. minuta starcia.

W tym czasie ”Sroki” nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Ciaran Clark. Przy zdobyciu bramki pomagał Joelinton.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Srok” w 22. minucie spotkania, gdy Federico Fernandez zdobył drugą bramkę. Asystę zaliczył Jetro Willems.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół West Ham United rozpoczął w zmienionym składzie, za Andrija Jarmołenkę, Marka Noble'a weszli Manuel Lanzini, Albian Ajeti. W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę obejrzał Aaron Cresswell z West Ham United.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jonjo Shelvey wywołał eksplozję radości wśród kibiców Newcastle Utd, strzelając kolejnego gola w 51. minucie pojedynku. W 72. minucie Pablo Zabaleta został zastąpiony przez Ryana Fredericksa.

Bramkarz ”Srok” wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 73. minucie pierwszą bramkę dla ”Młoty” zdobył Fabián Balbuena.

Chwilę później trener ”Srok” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Allana Saint-Maximina. Na boisko wszedł Christian Atsu, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Robert Snodgrass. Asystę zanotował Manuel Lanzini.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Federico Fernandez, zawodnik ”Srok”. Drużynie ”Młoty” zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Newcastle Utd.

Martin Dúbravka
 73′ Fabián Cornelio Balbuena González
Ciaran Clark  16′
49′ Aaron Cresswell
Federico Fernandez  22′ 90′
14′ Issa Diop
Jamaal Lascelles
72′ Pablo Javier Zabaleta
Jetro Willems87′
Felipe Anderson Pereira Gomes
DeAndre Yedlin
46′ Mark Noble
Miguel Ángel Almirón Rejala
Declan Rice
Isaac Hayden
 90′ Robert Snodgrass
Allan Saint-Maximin77′
Sébastien Haller
Jonjo Shelvey  51′
46′ Andrij Jarmołenko
Joelinton Cassio Apolinário de Lira89′
David Edward Martin
Karl Darlow
72′ Ryan Fredericks
Paul Dummett87′
Angelo Obinze Ogbonna
Emil Krafth
Pablo Fornals Malla
Christian Atsu77′
46′ Manuel Lanzini
Matthew Longstaff
Carlos Sanchez
Andy Carroll89′
46′ Albian Afrim Ajeti
Dwight Gayle

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom West Ham United, a zawodnikom gości przyznał jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.