• 5 .West Ham United FC (31 pkt.)
  • 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Liga angielska - 11. kolejka Premier League: Watford FC - Chelsea Londyn 1-2 (0-1)

W pojedynku 11. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 2 listopada, zespół Watford FC przegrał z Chelsea FC 1-2 (0-1). Mecz na Vicarage Road obejrzało 21 011 widzów.

C. Pulisic 55'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Watford FC (”Szerszenie”) przebywa na dole tabeli zajmując 20. pozycję, za to zespół Chelsea FC (”The Blues”) zajmując czwarte miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to ”The Blues” otworzyli wynik. W pierwszych minutach starcia bramkę zdobył Tamy Abraham. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Jorginho.

W 20. minucie Craig Cathcart zastąpił Adriana Mariappę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Chelsea FC.

W 46. minucie sędzia pokazał kartkę Christianowi Kabasele'owi, zawodnikowi gospodarzy.

Dopiero w drugiej połowie Christian Pulisic wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”The Blues”, zdobywając kolejną bramkę w 55. minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Tamy Abraham.

Niedługo później trener Watford FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Nathaniela Chalobaha. Na boisko wszedł Will Hughes, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Daryl Janmaat z jedenastki gospodarzy. W 75. minucie w zespole ”Szerszenie” doszło do zmiany. Kiko wszedł za Daryla Janmaata. Na 10 minut przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Gerard Deulofeu.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Szerszenie: Craigowi Dawsonowi w 82. i Adrianowi Mariappie w 88. minucie. W 83. minucie w drużynie Chelsea FC doszło do zmiany. Callum Hudson-Odoi wszedł za Christiana Pulisica. Trener Chelsea FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Michego Batshuayiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Tamy Abraham.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom The Blues: Jorginhowi w 89. minucie i Masonowi Mountowi w szóstej minucie doliczonego czasu meczu. Minutę później w drużynie ”The Blues” doszło do zmiany. Reece James wszedł za Williana. Jedenastce Watford FC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu ”The Blues”.

Kepa Arrizabalaga Revuelta
20′ Craig Cathcart
Cesar Azpilicueta
82′ Craig Dawson
Emerson Palmieri dos Santos
70′ 75′ Daryl Janmaat
Fikayo Tomori
46′ Christian Kabasele
Kurt Happy Zouma
Adam Masina
Luiz Frello Jorginho89′
67′ Nathaniel Chalobah
Mateo Kovaczić
Abdoulaye Doucouré
Mason Mount90′
Roberto Maximiliano Pereyra
Christian Pulisic  55′ 83′
 80′ (k.) Gerard Deulofeu
Tamy Abraham  5′ 88′
Andre Gray
. Willian90′
Heurelho Gomes
Wilfredo Daniel Caballero
75′ Francisco Femenia
Marcos Alonso
Dimitri Foulquier
Reece James90′
Jose Holebas
Billy Gilmour
20′ 88′ Adrian Mariappa
Michy Batshuayi88′
67′ Will Hughes
Olivier Giroud
Isaac Ajayi Success
Callum Hudson-Odoi83′

”Szerszenie” obejrzały w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.