• 5 .West Ham United FC (31 pkt.)
  • 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Liga angielska - 11. kolejka Premier League: Sheffield United FC - Burnley FC 3-0 (3-0)

2 listopada na Bramall Lane odbyło się starcie 11. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Sheffield United i Burnley FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sheffield United 3-0. Na stadionie zasiadło 31 131 widzów.

J. Fleck 44'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 77 spotkań drużyna Sheffield United (”Szable”) wygrała 34 razy i zanotowała 28 porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Szabl” w 17. minucie spotkania, gdy John Lundstram zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Lys Mousset.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał James Tarkowski z jedenastki gości. Była to 34. minuta spotkania.

Zespół ”The Clarets” ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy John Lundstram po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0. Przy strzeleniu gola ponownie asystował Lys Mousset.

Prawie natychmiast John Fleck wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sheffield United, zdobywając kolejną bramkę w 44. minucie pojedynku. Asystę przy golu po raz trzeci zaliczył Lys Mousset.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Na drugą połowę jedenastka Burnley FC wyszła w zmienionym składzie, za Erika Pietersa wszedł Charlie Taylor. W 59. minucie Dwight McNeil zastąpił Robbiego Bradego.

A kibice ”Szabl” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Billya Sharpa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Lys Mousset. W 68. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ashleya Barnesa z Burnley FC, a w 89. minucie Chrisa Bashama z drużyny przeciwnej. W 75. minucie David McGoldrick został zmieniony przez Olivera McBurniego, a za Johna Egana wszedł na boisko Phil Jagielka, co miało wzmocnić zespół Sheffield United. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jaya Rodrigueza na Matěja Vydrę.

Matthew Lowton
89′ Chris Basham
Ben Mee
79′ John Egan
Erik Pieters46′
Jack O'Connell
James Tarkowski34′
Enda Stevens
Jack Cork
 44′ John Fleck
Jeffrey Hendrick
 17′, 43′ John Lundstram
Ashley Westwood
Oliver Norwood
Ashley Barnes68′
75′ David McGoldrick
Jay Rodriguez78′
65′ Lys Mousset
Dwight McNeil59′
Simon Moore
Joe Hart
79′ Phil Jagielka
Phil Bardsley
Muhamed Beszić
Ben Gibson
Luke Anthony Freeman
Charlie Taylor46′
75′ Oliver McBurnie
Robbie Brady59′
Callum Robinson
Aaron Lennon
65′ Billy Sharp
Matěj Vydra78′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast ”The Clarets” pokazał dwie.