• 5 .West Ham United FC (31 pkt.)
  • 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Liga angielska - 11. kolejka Premier League: Brighton&Hove FC - Norwich City 2-0 (0-0)

W meczu 11. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 2 listopada, drużyna Brighton&Hove FC wygrała z Norwich City 2-0 (0-0). Mecz na The American Express Community Stadium w Falmer obejrzało 30 539 widzów.

11. kolejka Anglia - Premier League
2019-11-02 16:00 | Stadion: The American Express Community Stadium | Widzów: 30539 | Arbiter: K. Friend
Brighton & Hove Albion FC
Norwich City
2
0
L. Trossard 68'
S. Duffy 84'

Było to starcie jedenastek broniących się przed spadkiem. Spotkała się 14. i 19. drużyna Premier League.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Zespół Norwich City (”Kanarki”) wygrał aż 10 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko cztery.

Od pierwszych minut zespół Brighton&Hove FC zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Norwich City była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 36. minucie Adam Webster został zmieniony przez Shane Duffego.

Trener Brighton&Hove FC postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Pascala Großa i na pole gry wprowadził napastnika Leandra Trossarda, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Marco Stiepermann z zespołu gości. Była to 63. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Brighton&Hove FC w 68. minucie spotkania, gdy Leandro Trossard zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Martín Montoya.

Kibice Norwich City nie mogli już doczekać się wprowadzenia Josipa Drmicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Marco Stiepermann. W 84. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Todd Cantwell, Dennis Srbeny, a na ich miejsce weszli Tom Trybull, Alexander Tettey.

Zespół Norwich City ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie wynik ustalił Shane Duffy. Bramka padła po podaniu Leandra Trossarda.

W 86. minucie w drużynie Brighton&Hove FC doszło do zmiany. Matias Schelotto wszedł za Aarona Connolly'ego. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Jamal Lewis
36′ Adam Webster
Emiliano Buendía
59′ Pascal Groß
Alexander Banor Tettey84′
86′ Aaron Anthony Connolly
Tom Trybull84′
Steven Alzate
Teemu Pukki
David Button
Ralf Faehrmann
36′  84′ Shane Duffy
Sam Byram
86′ Matias Ezequiel Schelotto
Josip Drmić75′
59′  68′ Leandro Trossard
Dennis Srbeny84′

Zespół Brighton&Hove FC zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał siedem celnych strzałów. Wyjątkowa nieporadność napastników ”Kanarki” była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Norwich City przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.