• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 11. kolejka Premier League: Aston Villa FC - Liverpool FC 1-2 (1-0)

W spotkaniu 11. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 2 listopada, zespół Aston Villa przegrał z Liverpool FC 1-2 (1-0). Mecz na Villa Park w Birminghamie obejrzało 41 878 widzów.

S. Mané 90'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Aston Villa (”The Villans”) przebywa na dole tabeli zajmując 15. miejsce, za to drużyna Liverpool FC (”The Reds”) zajmując pierwszą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Od pierwszych minut zespół Liverpool FC zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Aston Villa była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu ”The Villans” nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Trézéguet. Bramka padła po podaniu Johna McGinna.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Sadio Mané z ”The Reds”. Była to 37. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”The Villans”.

W 58. minucie kartką został ukarany Virgil van Dijk, piłkarz gości. W 65. minucie Mohamed Salah został zmieniony przez Aleksa Oxlade-Chamberlaina.

Trener Liverpool FC postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Georginia Wijnalduma i na pole gry wprowadził napastnika Divocka Origiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. Chwilę później trener ”The Villans” postanowił wzmocnić formację obronną i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Frédérica Guilberta. Na boisko wszedł Ahmed El Mohamady, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 73. minucie Douglas Luiz został zmieniony przez Conora Hourihane'a, a za Wesleya wszedł na boisko Jonathan Kodjia, co miało wzmocnić drużynę Aston Villa. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adama Lallanę na Nabego Keitę.

W 81. minucie kartkę dostał Anwar El Ghazi z zespołu gospodarzy.

Jedenastce ”The Reds” w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już sześć celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. W 87. minucie Andrew Robertson wyrównał wynik meczu. Sytuację bramkową stworzył Sadio Mané.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Liverpool FC w 90. minucie spotkania, gdy Sadio Mané strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Trent Alexander-Arnold.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Trent Alexander-Arnold
69′ Frédéric Guilbert
Dejan Lovren
Tyrone Mings
Andrew Robertson  87′
Matt Targett
Virgil van Dijk58′
81′ Anwar El Ghazi
Jordan Henderson
 21′ Mahmoud Ibrahim Hassan Trezeguet
Adam Lallana84′
John McGinn
Georginio Wijnaldum65′
Marvelous Nakamba
Mohamed Salah65′
73′ Douglas Luiz Soares de Paulo
. Roberto Firmino
86′ Wesley Moraes Ferreira da Silva
Sadio Mané  90′ 37′
Jed Steer
Adrián San Miguel del Castillo
69′ Ahmed Eissa El Mohamady Abdel Fattah
Joe Gomez
Ezri Konsa Ngoyo
Tavares Fabinho
Neil Taylor
Naby Deco Keita84′
73′ Conor Hourihane
James Milner
Henri Lansbury
Alex Oxlade-Chamberlain65′
86′ Jonathan Kodjia
Divock Origi65′

Jedenastka Liverpool FC była w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zawodnicy Aston Villa otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.