• 5 .West Ham United FC (31 pkt.)
  • 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Liga angielska - 11. kolejka Premier League: Arsenal FC - Wolverhampton 1-1 (1-0)

W starciu 11. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 2 listopada, drużyna Arsenal FC zremisowała z Wolverhampton 1-1 (1-0). Mecz na Emirates Stadium w Londynie obejrzało 60 383 widzów.

11. kolejka Anglia - Premier League
2019-11-02 16:00 | Stadion: Emirates Stadium | Widzów: 60383 | Arbiter: M. Oliver
Arsenal Londyn
Wolverhampton Wanderers FC
1
1
P. Aubameyang 21'
R. Jimenez 76'

Jedenastka Arsenal FC (”Kanonierzy”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała piąte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Kanonierów” w 21. minucie spotkania, gdy Pierre-Emerick Aubameyang strzelił pierwszego gola. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Alexandre Lacazette.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Arsenal FC.

W 60. minucie Alexandre Lacazette został zmieniony przez Martinellego. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Romain Saïss, zawodnik Wolverhampton.

Chwilę później trener ”Wilków” postanowił wzmocnić formację obronną i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Matta Dohertego. Na boisko wszedł Rúben Vinagre, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 73. minucie w zespole ”Kanonierów” doszło do zmiany. Bukayo Saka wszedł za Lucasa Torreirę.

Bramkarz Arsenal FC wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu aż osiem razy, ale nie zachował czystego konta. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Raul Jimenez. Przy strzeleniu gola pomógł Joao Moutinho.

W 87. minucie Kieran Tierney został zmieniony przez Seada Kolaszinacia, co miało wzmocnić drużynę Arsenal FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dioga Jotę na Pedro Neta. W 89. minucie arbiter pokazał kartkę Diogowi Jocie z zespołu gości. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Matt Doherty71′
87′ Kieran Tierney
Romain Saïss67′
73′ Lucas Torreira Di Pascua
Adama Traoré Diarra
60′ Alexandre Lacazette
Raul Jimenez  76′
 21′ Pierre-Emerick Aubameyang
Diogo José Teixeira da Silva89′ 90′
Damián Emiliano Martínez
John Ruddy
Héctor Bellerín
Maximilian Kilman
87′ Sead Kolaszinać
Rúben Gonçalo Silva Nascimento Vinagre71′
73′ Bukayo Saka
Morgan Gibbs-White
Joseph Willock
Taylor Perry
60′ Gabriel Teodoro Martinelli Silva
Patrick Cutrone
Nicolas Pépé
Pedro Lomba Neto90′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Jedenastka Wolverhampton zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Arsenal FC żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Wolverhampton w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.