• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 10. kolejka Premier League: West Ham United FC - Sheffield United FC 1-1 (1-0)

W starciu 10. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 26 października, drużyna West Ham United zremisowała z Sheffield United 1-1 (1-0). Mecz na London Stadium w Londynie obejrzało 59 878 widzów.

L. Mousset 69'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 55 spotkań jedenastka Sheffield United (”Szable”) wygrała 23 razy i zanotowała 18 porażek oraz 14 remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Issie Diopowi z West Ham United (”Młoty”). Była to 28. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Młoty” w 44. minucie spotkania, gdy Robert Snodgrass zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Andrija Jarmołenki.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Młoty”.

Trener Sheffield United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 54. minucie na plac gry wszedł Billy Sharp, a murawę opuścił Callum Robinson. W 58. minucie sędzia ukarał żółtą kartką George'a Baldocka z ”Szabl”, a w 62. minucie Fabiána Balbuenę z drużyny przeciwnej.

W 63. minucie w zespole Sheffield United doszło do zmiany. Lys Mousset wszedł za Olivera Norwooda. W 66. minucie za Felipe Andersona wszedł Manuel Lanzini.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Sheffield United w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Lys Mousset. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Enda Stevens.

Trener ”Młoty” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Pabla Fornalsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Mark Noble. W 81. minucie David McGoldrick został zmieniony przez Muhameda Beszicia, co miało wzmocnić jedenastkę ”Szabl”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Roberta Snodgrassa na Albiana Ajetiego. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Enda Stevens, zawodnik gości.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Dean Henderson
62′ Fabián Cornelio Balbuena González
George Baldock58′
Aaron Cresswell
Chris Basham
28′ Issa Diop
John Egan
Pablo Javier Zabaleta
Jack O'Connell
66′ Felipe Anderson Pereira Gomes
Enda Stevens90′
78′ Mark Noble
John Fleck
Declan Rice
John Lundstram
 44′ 86′ Robert Snodgrass
Muhamed Beszić81′
78′ Pablo Fornals Malla
Luke Anthony Freeman
66′ Manuel Lanzini
Oliver McBurnie
Carlos Sanchez
Lys Mousset63′  69′
86′ Albian Ajeti
Billy Sharp54′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.