• 6 .Tottenham Hotspur Londyn (15 pkt.)
  • 7 .Manchester United (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Liga angielska - 10. kolejka Premier League: WBA - Sheffield United 1-0 (1-0)

28 listopada na The Hawthorns w West Bromwich odbyło się spotkanie 10. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami WBA i Sheffield United. Pojedynek zakończył się zwycięstwem WBA 1-0.

C. Gallagher 13'

Było to starcie jedenastek broniących się przed spadkiem. Spotkała się 19. i 20. drużyna Premier League.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 58 pojedynków zespół Sheffield United (”Szable”) wygrał 22 razy i zanotował 19 porażek oraz 17 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W drugiej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Branislava Ivanovicia z WBA (”The Baggies”), a w 10. minucie Olivera Norwooda z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla WBA zdobył Conor Gallagher w 13. minucie. W 18. minucie sędzia pokazał kartkę Sanderowi Bolinowi z ”Szabl”.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny WBA.

W 54. minucie Oliver Norwood został zmieniony przez Rhiana Brewstera. W 58. minucie kartką został ukarany John Egan, piłkarz gości.

W 63. minucie Kean Bryan został zmieniony przez Johna Lundstrama, co miało wzmocnić zespół Sheffield United. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Calluma Robinsona na Hala Robsona-Kanu. Trener Sheffield United postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Olivera Burke'a i na pole gry wprowadził napastnika Lysa Mousseta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 75. minucie w zespole ”The Baggies” doszło do zmiany. Filip Krovinović wszedł za Karlana Ahearne'a-Granta.

W tej samej minucie trener ”The Baggies” postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Matt Phillips, a murawę opuścił Conor Townsend. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Matheusowi Pereirze, zawodnikowi ”The Baggies”. W drugiej połowie nie padły bramki.

Kean Bryan63′
2′ Branislav Ivanović
John Egan58′
Darnell Furlong
George Baldock
 13′ Conor Gallagher
Sander Gard Bolin Berge18′
Romaine Theodore Sawyers
John Fleck
75′ Conor Townsend
Max Lowe
86′ Matheus Fellipe Costa Pereira
Oliver Norwood10′ 54′
75′ Karlan Ahearne-Grant
Oliver McBurnie
65′ Callum Robinson
Ben Osborn
75′ Filip Krovinović
Rhian Joel Brewster54′
75′ Matt Phillips
David McGoldrick
65′ Hal Robson-Kanu
Lys Mousset74′

Jedenastka ”Szabl” miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Sheffield United, a w drugiej jedną. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.