• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 10. kolejka Premier League: Watford FC - AFC Bournemouth 0-0

26 października na Vicarage Road odbył się pojedynek 10. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Watford FC i Bournemouth. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 20 821 widzów.

10. kolejka Anglia - Premier League
2019-10-26 16:00 | Stadion: Vicarage Road | Widzów: 20821 | Arbiter: M. Dean
Watford FC
AFC Bournemouth
0
0

Drużyna Watford FC (”Szerszenie”) przed meczem zajmowała 20. miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 starć zespół Bournemouth (”The Cherries”) wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Osiem meczów zakończyło się remisem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W 10. minucie Tom Cleverley zastąpił Willa Hughesa.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Craig Dawson z Watford FC. Była to 41. minuta starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Watford FC postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił pomocnika Nathaniela Chalobaha i na pole gry wprowadził napastnika Andre'a Graya, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 61. minucie Arnaut Groeneveld został zmieniony przez Harry'ego Wilsona, a za Calluma Wilsona wszedł na boisko Dominic Solanke, co miało wzmocnić zespół Bournemouth. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adama Masinę na Dimitriego Foulquiera.

Między 65. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom Watford FC i trzy drużynie przeciwnej.

Nathan Aké
41′ Craig Dawson
Steve Cook
Daryl Janmaat
Diego Rico Salguero73′
Christian Kabasele
Adam Smith
73′ Adam Masina
Philip Billing80′
89′ Roberto Maximiliano Pereyra
Ryan Fraser
57′ Nathaniel Chalobah
Jefferson Andrés Lerma Solís
10′ Tom Cleverley
Callum Wilson65′ 74′
85′ Abdoulaye Doucouré
Joshua King
77′ Gerard Deulofeu
Arnaut Danjuma Groeneveld61′
Heurelho Gomes
Artur Boruc
73′ Dimitri Foulquier
Simon Francis
Adrian Mariappa
Lloyd Kelly
Sebastian Prödl
Chris Mepham
10′ 87′ Will Hughes
Lewis Cook
Domingos Quina
Harry Wilson61′
57′ Andre Gray
Dominic Solanke74′

Drużyna Bournemouth miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał pięć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, a ”The Cherries” pokazał trzy.

Jedenastka gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół ”The Cherries” w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.