• 5 .Everton (32 pkt.)
  • 6 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 7 .Southampton FC (29 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (26 pkt.)

Liga angielska - 10. kolejka Premier League: Southampton FC - Manchester United 2-3 (2-0)

W meczu 10. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 29 listopada, drużyna Southampton FC przegrała z Man United 2-3 (2-0). Pojedynek odbył się na St. Mary's Stadium.

E. Cavani 74',90'

Jedenastka Southampton FC (”Święci”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała piątą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 86 razy. Zespół Man United wygrał aż 46 razy, zremisował 23, a przegrał tylko 17.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Jamesowi Wardowi-Prowse'owi z zespołu gospodarzy. Była to 16. minuta starcia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jan Bednarek wywołał eksplozję radości wśród kibiców Southampton FC, strzelając gola w 23. minucie spotkania. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się James Ward-Prowse.

Drużyna Man United ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 33. minucie wynik na 2-0 podwyższył James Ward-Prowse.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Niestety David de Gea bramkarz Man United nie mógł kontynuować gry po przerwie. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Deana Hendersona - rezerwowego bramkarza zespołu. Drugą połowę drużyna Man United rozpoczęła w zmienionym składzie, za Masona Greenwooda wszedł Edinson Cavani.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 60. minucie gola kontaktowego strzelił Bruno Fernandes. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Edinson Cavani.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Southampton FC doszło do zmiany. Shane Long wszedł za Moussę Djenepo.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Man United przyniosły efekt bramkowy. W 74. minucie Edinson Cavani wyrównał wynik meczu.

W 84. minucie Alex Telles zastąpił Brandona Williamsa. W 90. minucie w jedenastce Southampton FC doszło do zmiany. Ibrahima Diallo wszedł za Stuarta Armstronga.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Bramkę na 2-3 zdobył ponownie w drugiej minucie doliczonego czasu gry Edinson Cavani. Asystę przy golu zaliczył Marcus Rashford.

W następstwie utraty gola trener Southampton FC postanowił zagrać agresywniej. W czwartej minucie doliczonego czasu spotkania zmienił obrońcę Kyle'a Walkera-Petersa i na pole gry wprowadził napastnika Dan Nlundulu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-3.

David de Gea
90′ Kyle Walker-Peters
Aaron Wan-Bissaka
 23′ Jan Bednarek
Victor Lindeloef
Jannik Vestergaard
Harry Maguire
Ryan Bertrand
Alex Nicolao Telles84′
90′ Stuart Armstrong
Frederico Rodrigues Santos
 33′ 16′ James Ward-Prowse
Donny van de Beek
72′ Moussa Djenepo
Timothy Evans Fosu-Mensah
90′ Ibrahima Diallo
Axel Tuanzebe
Nathan Tella
Brandon Williams84′
72′ Shane Long
Daniel James
90′ Dan Nlundulu
Juan Mata
Michael Obafemi
Edinson Cavani46′  74′, 90′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Man United żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.